Jak udělat ze svého partnera a dilda nejlepší kamarády

Jak udělat ze svého partnera a dilda nejlepší kamarády

Sexuální hračky jsou skvělým zpestřením intimního života jak jedince, tak v páru. Pomáhají nám zkoumat naší sexualitu a objevovat nové možnosti rozkoše našeho těla. Někteří muži jsou použití hraček v partnerském milostném životě velmi otevření a dokonce to vítají, ale spousta mužů je vnímá jako hrozbu nebo dokonce na sexuální pomůcky přímo žárlí.

Žárlivost vůči sexuálním pomůckám, a to především vůči dildům, je však komplexní problém. Může mít svojí příčinu v individuální perspektive jedince, dynamice vztahu či v osobní nejistotě. Někdy za pocitem ohrožení může být i dávné trauma. Klíčem k řešení všech těchto obav je vždy otevřená a upřímná komunikace ve vztahu. Žárlivost by se měla řešit hlavně dialogem s velkou snahou porozumění (ideálně na obou stranách).

Zahájení konverzace na téma sexuálních hraček ve vztahu může být velmi citlivé, proto zde přináším několik kroků, které ti mohou pomoci sdílet vaše touhy a zmírnit jakékoliv obavy, které tvůj partner může mít:

Buď otevřená a upřímná

Začni konverzaci tím, že upřímně vyjádříš své pocity a vysvětlíš své přání. Dej svému partnerovi najevo, že si vašeho vztahu ohromně vážíš a chceš ho prohlubovat a společně zkoumat nové věci.

Aktivně naslouchej

Povzbuď svého partnera, aby sdílel své myšlenky a emoce. Neskákej mu do řeči a nech ho dopovědět vše, co bude mít na srdci. Buď dobrým posluchačem a projev empatii pro jeho obavy.

Respektuj hranice

Respektuj hranice a limity svého partnera, do ničeho ho netlač. Dej jasně najevo, že nechceš sexuálními hračkami partnera nahradit, ale přivést je do vašeho milostného života pro zlepšení vašich sexuálních zážitků.

Najděte kompromisy

Pokud tvůj partner stále váhá, proberte kompromisy, které mu mohou pomoci cítit se v dané situaci komfortněji. Můžeš souhlasit s tím, že začnete postupně – nejprve s něčím méně zastrašujícím (nemusí jít hned o realistické dildo, ale třeba sklenění mazlíci z mého eshopu). Třeba může také pomoci, když slíbíš, že hračku zprvu budeš používat jen při společných hrátkách a ne při masturbaci.

Ubezpeč partnera o přitažlivosti, kterou k němu cítíš

Připomeň svému partnerovi, že tvá touha zavádět sexuální hračky není odrazem nějaké nedostatečnosti ve vztahu, ale spíše touhou prozkoumat a zlepšit vaši intimitu. Připomeň mu, jak moc si ho vážíš a uklidni ho, že sexuální hračka na tom nic nezmění, a že je pro tebe nenahraditelný.

 

Tipy na závěr

Aby partner necítil ohrožení, že bude nahrazen, zkus navrhnout pomůcku, která tolik nepřipomíná mužský úd. Například skleněné dildo, které má odlišný tvar a obsahuje hrbolky, může být ideálním začátkem. Navíc díky němu můžete společně objevovat krásy mokrého orgasmu. A který muž by si nepřál vidět svojí partnerku stříkat? 😁

Ačkoliv porno normálně moc nepropaguji, v tomto případě nemusí být naškodě. Pokud se toho nebojíš, navrhni partnerovi, že se společně podíváte na nějaké video, kde jsou sexuální pomůcky zařazeny. Tvůj partner tak třeba zjistí, že je to něco vlastně normálního a není čeho se obávat. Může vás to také inspirovat, jak hračky použít a jaké vás lákají. ❤️

 

Pamatuj, že komunikace je nezbytná v každém vztahu. Pokud má tvůj partner stále obavy, je důležité respektovat jeho pocity a spolupracovat na hledání řešení, která budou fungovat pro vás oba. Konečným cílem by mělo být posílení vašeho spojení a intimity.

Kéž je vaše společná cesta k sexuálním hračkám zabavná a naplňující. 🥰

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.