Od promiskuity k rozvážnosti 🌹

Příběh ženské sexuality

 

Pojďme se spolu podívat na takový klasický příběh vývoje ženské sexuality. Možná zjistíte, že se této ženě v něčem i podobáte.

 

Žena si uvědomuje svoji sexualitu a rozhodne se ji prozkoumat. Čím hlouběji vstupuje do svého nitra, tím více touhy tam objevuje. Může ji to překvapit nebo dokonce vyděsit, ale měla by myslet na to, že není potřeba vše hned měnit  a skákat do probouzení sexuality po hlavě.

 

Při budování vztahu se svojí sexualitou, žena velmi pravděpodobně probudí i klasickou ženskou touhu po pozornosti. Ano, chce být viděna. Chce být zbožňována. Chce být chtěná. Když se vidí v zrcadle, nejen že se přijímá, ale také miluje své tělo. A čím více erotična v sobě probouzí, tím více v sobě probouzí potřebu být spatřena i někým dalším.

 

A tak, pokud není příliš rozvážná, jednoduše vkročí do světa ovládána svými touhami a přemění se do vysoce promiskuitního (a velmi nepochopeného a přitom úctyhodného) archetypu “děvky”. 

 

Bude to vypadat tak, že skočí do náruče prvním mužům, kteří jí projeví špetku pozornosti. Je to báječný pocit, objevovat tuhle chtivou část sama sebe. Jenže poté se nadšení vytratí a ona zůstane s prázdnotou ve svém nitru, způsobenou tím, že muž se poté neozval a nezavolal a nebo to zkrátka nebylo tak naplňující, jak doufala.

 

Představme si, jak se její sexuální energie vlévá do řeky s obrovským korytem. Životní erotická energie, která se v ní probouzela, rostla a vrcholila bude najednou odplavena proudem a už se nikdy znovu nevrátí. Zbyde jen zklamání a pocit, že udělala chybu. Myslela si, že chce svou erotickou stránku kultivovat skrz tělo, přitom ale zjišťuje, že ve skutečnosti chtěla být viděna ve své celistvosti, která zahrnuje i její srdce. 

 

Bylo to jako se koupat v brouzdališti. Vůbec se spolu nedostali dál, do hluboké vody v jejím nitru, v té části, která nebývá prozkoumávána a přitom je zajímavá a tak posvátná.

 

Její rozlišovací schopnosti ale rostou. Touhy srdce a yoni se spojují v jednu, společnou, a ona už umí poslouchat svůj vnitřní kompas, který ji vede k nejniternějším přáním.

 

V průběhu času zjišťuje, že její ženské vyzařování, vyjádřené ať už skrz lásku či skrz eros, je obrovským darem. 

 

Přijdou chvíle, kdy bude tak naplněná vlastním zdrojem energie, že bude schopna ji dál svobodně předávat. Ale také narazí na momenty, kdy se tak cítit nebude. Nakonec si uvědomí, že klíčem je reciprocita energií. Nejde jen dávat a nejde jen brát. Energie mezi lidmi musí proudit.

 

Naučí se také, že její erotická stránka má ohromnou sílu a moc velmi rychle druhé magnetizovat. Také ale zjistí, možná skrz bolestné zážitky, že tato velká síla vyžaduje zručné zacházení. Žena musí umět rozeznat “s kým” a také “proč”.

 

Jak těžké je být ženou, která nemá erotično a srdce sjednoceno do jednoho celku. Živí se energií těch, kteří po ní touží… Možná si vydělává jako striptérka, nebo třeba vládne království, ale i ona se musí naučit hranicím a rozvážnosti. Protože vždy se objevují síly silnější než jsme my samy.

 

 

A tak se můžeme ptát, dožene ji to vůbec někdy? Čisté touhy srdce? Potřeba kompatibility, partnerství, lásky? Jistě, všichni toužíme být opečovány v naší největší zranitelnosti. Moci se celé odevzdat tomu druhému. Nebo nám stačí být viděny v naší moci?

 

Klíčem je být k sobě upřímná. Jednorázové akce, kamarádství s výhodami, či jakékoliv jiné domluvy založené na sexu mohou být plné benefitů, ale neměly by nikdy být náhražkou za vztah, po kterém s danou osobou toužíme. Neměly by nám ubližovat a energii brát. Pamatujme na důležitou výměnu energií – něco dávám, ale také bych měla něco dostávat.

 

A tak ženo, jdi svojí cestou – nemusíš se mužům vyhýbat, pokud ti dělá dobře objevovat svojí sexualitu klidně i s více muži, jen směle do toho. Chraň ale své nitro – sex není jen fyzický akt, při milování se propojujeme s tím druhým a pokud jsme citlivější vůči energiím, můžou pro nás být jednorázové schůzky velmi náročné a zraňující. Vnímáme partnerovy emoce, myšlenky, pocity, radosti i bolesti, oddáváme se celé a nedokážeme své naladění vypnout. Uvnitř nás se může odehrávat emoční bouře, stáváme se otevřené a více zranitelné a ovivnitelné.

 

Zde je krátké shrnutí na závěr: 

K sexu přistupuj s rozvahou, připomínej si “s kým se opravdu chceš milovat” a také “proč” (jaký je tvůj záměr). Poslouchej své srdce, jestli je v souladu s tvými touhami, a zda mu není ubližováno. Buď k sobě upřímná a pak už si jen užívej, co ti život nabízí, bez výčitek. ♥️

 

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.