Orgasmus II. – Ten dobrý pocit

Ten dobrý pocit…

Holčička leží na posteli s levou nohou celou v sádře. Je na světě teprve šest let a už má za sebou první operaci – cysta v podkolenní jamce. Celé dny jí nezbývá nic jiného, než se válet a koumat nové a nové polohy tak, aby nebyla příliš otlačená.

Navíc se jí za tu dobu zcela zklidnila mysl. Aby taky ne. Ubylo totiž věcí, které by ji rozrušovaly. Její denní aktivity byly stereotypní a hlavně… bylo jich málo.

Ležet, jíst, spát. Číst ještě neuměla, tak alespoň poslouchala hudbu a dění kolem. Nebo zaskočila do svého vnitřního barevného světa vždy, když její místnost zahalila tma noci, nebo když zavřela oči. Zkrátka pohodička.

Jednoho krásného dne byl její všední den velmi nečekaně obohacen. Objevil se “ten dobrý pocit”, jak to později holčička nazývala.

Při koumání další polohy, si hodila zdravou nožku přes tu v sádře a najednou to přišlo. Neuvěřitelně lechtavý, příjemný, hřejivý pocit v její pánvi, který se rozléval po celém těle pomaloučku jako tekutý med.

Přišlo to tak náhle a nečekaně, že holčička ani nestihla zareagovat. Naprosto se ponořila do sebe a v jednu chvíli si zděšeně pro sebe říkala “To neznám! To mě děsí! Co to je?!” a v druhé chvíli zas “To je tak dobrý pocit!”.

Od té chvíle si tento pocit uměla přivodit kdekoliv a kdykoliv, kdy se jí zachtělo. Stačilo hodit nožku přes nožku, zatínat stehenní svaly a chvíli počkat. Booom. Je to tu zas. Ten dobrý pocit!

Až po létech, přibližně v pubertě, přišla na to, že ten pocit má své vlastní jméno – orgasmus.

Teda, to byl ale pořádný “aha moment”! A možná právě proto, že dokázala samu sebe dovést k orgasmu tak snadno a rychle, měla pak komplikace s dosažením orgasmu během sexu. A tak raději předstírala a předstírala.

Až si jednou řekla dost, a tak začala její cesta za vlastním intimním sebepoznáním…

 


Předstírání

Orgasmus.

Předstírala jsi ho někdy? Jak často? Vždycky?! Nikdy? (oh, lucky you) Občas? Jen s někým? A proč vlastně?

Já rozhodně předstírala. Vícekrát, než bych měla. Nebo chtěla.

“Věřila jsem, že jsem prostě jedna z těch žen, které nemohou dosáhnout orgasmu při intimním styku.”

Někdy jsem si myslela, že je to tak normální. Jindy pak, že je to úplně mimo a jsem zcela jistě divná. Vadná. Porouchaná.

Ach, jak jsem se mýlila!

Tak zaprvé, je mnoho žen, které z různých důvodů předstírají orgasmus. A nejčastějším důvodem je právě ten, že nejsou schopny orgasmu dosáhnout při styku s partnerem pokud samy nepřiloží ruku k dílu…

A zadruhé, že každá z nás může při milování prožít skutečný nepředstíraný orgasmus!

Překvápko? Nemyslím si. Teď už to stopro vím.

Je to o naslouchání svému tělu. O propojení se s ním. S každou jeho buňkou.

Dostat se zkrátka z hlavy do svého těla. Do své Yoni. Více si jí všímat, hladit, chválit, zkoumat. Více na ni myslet a přenášet tak do ní své vědomí a tím ji probouzet.

Zní to jako sci-fi? Oh, možná ano. Ale je to vážně fungující! A to je přeci hlavní. Tak hoď předsudky stranou.

Odpověz si sama sobě na férovku:

 • Na co při sexu myslíš?
 • Co ti lítá hlavou?
 • Jsi tady a teď?
 • Zaměřuješ se hodně na to, abys dosáhla orgasmu?
 • Tak moc, že ho zase musíš předstírat?

 

Jistě, že nejsi stroprocentně  “tady a teď”. To je úkol těžký i pro zkušeného tibetského mnicha. Všichni neustále myšlenkami někde lítáme. I během sexu. Obzvlášť během něj.

Začít se tu rozepisovat o zkrocení mysli a meditacích by se asi hodilo, ale k tomu bude sloužit jiný článek.

Jakmile jsem si začala uvědomovat svoje myšlenky během sexu, musela jsem se smát. Byla jsem mimo.
Tak mimo od přítomného okamžiku, jak jen to šlo.

Od té chvíle jsem si to začala uvědomovat. Hlídala si své myšlenky a pokusila se být víc a víc v přítomnosti.
V přítomnosti intimního spojení.

 • Cítit každý dotek.
 • Vnímat každý pohled.
 • Ponořit se do toho až po uši.
 • Probudit svůj vnitřní oheň.
 • Přenést vědomí do své yoni.
 • Zvýšit její citlivost, k čemuž mi pomáhá mé věrné Yoni vajíčko.

 

Beze strachu, ostychu a stresu jsem dovolila své sexuální energii, aby mě vedla a učila s ní pracovat.

Nechej se vést taky. Zasloužíš si to.


Milostný trojúhelník

Já, Yoni egg a orgasmus…

Mít a prožívat orgasmy při sexu je cesta. Proč si ji neudělat hezkou?

Já vím, já vím – když nemáš orgasmus, tak tě “TO” prostě nebaví. Děláš to, protože se to od tebe očekává, ba vyžaduje. Děláš to, abys uspokojila svého partnera/ku.

Ale co ty?

Sex by měl být vždy win-win hra. Teda alespoň z dlouhodobého hlediska. Pokud ti na dané osůbce a vztahu opravdu záleží, pak nemůžeš celý život předstírat. Hlavně – ani nemusíš.

Vždy je řešení.

Možná tě občas napadne “proč všichni kolem tak milují sex, mají orgasmy a já ne.. proč já ne?!”

Důvodů může být mnoho. Stejně tak řešení.

Nikdy nikdajs neexistuje jedno univerzální řešení na jakýkoliv z našich problémů. Je potřeba zkoušet různé taktiky a být trpělivá.

Ale nejdůležitější… nejdůležitější je s tím chtít něco začít dělat…a pak skutečně začít.

Možná absenci orgasmu vyřešíš změnou partnera/ky, nebo novým přístupem ke svému tělu.
Prací na své ženskosti a sexualitě, nebo mávnutím kouzelného proutku.

Moje cesta intimního léčení začala vztahem. Vztahem s přítelem, na kterém mi opravdu skutečně záleží. A vztahem s mým Yoni vajíčkem.

Pomohlo mi zapracovat na vnímání svého neorgasmického těla. Pomohlo mi otevřít moji mysl a dokázat se tak vcítit přesně tam, kam je potřeba.

V tomhle případě do vaginy – yoni.

Sama mám před sebou ještě dlouho cestu ke stoprocentně každodenním orgasmům, ale víš co? Teď už mě má cesta baví.

Neskutečně moc.

Život je příliš krátký na to nemít multiorgasmické zážitky! Každý den.


Uvolni se a orgasmuj.

Jak jsem psala v prvním článku o orgasmu – nervová soustava, kterou je naše yoni a celé lůno napojeno na mozek, je unikátní systém, který odpovídá na různé podněty (doteky, hlazení, líbání) svou odpovídající reakcí (vzrušení, orgasmus, stav transu a blaženosti).

Tato nervová soustava také spouští tvorbu mléka po porodu a koriguje kontrakce. Mnoho lékařských studií potvrzuje, že nadměrný přísun stresu a psychické nepohody dokáže fyziologicky zastavit jak kontrakce, tak tvorbu mateřského mléka.

Co tím chci říct?

Pakliže náš nervový systém takto reaguje na naše psychické rozpoložení během kontrakcí a tvorby mléka, pak úplně stejně reaguje i při sexu, kdy toužíme po orgasmu!

Orgasmus nepřijde na povel a pokud nejsi v pohodě, tak nemusí přijít na nějakou dobu vůbec.

Vyhýbej se cíleně orientovanému sexu. Tedy takovému, který má jasně stanovený cíl – orgasmus.

Milování nemá být chápáno jako “předehra – akt – orgasmus”. Má být pojímáno jako celek, kde má být výhrou každá jeho část. Ne pouze orgasmus.

Pokus se k milování přistupovat s tímto novým pohledem a užívat si každou jeho minutu. Přemýšlením o tom, zda se “to” tentokrát podaří, nebo zda konečně nebudeš muset předstírat, tě zbytečně stresuje. A stres nám k orgasmu co? Nepomáhá.

Věř, že něco tak jednoduchého jako relax a uvolnění vytváří podmínky pro ženské vzrušení!

Pokud se cítíš ohroženě, ve strachu a stresu, pak se v mozku uvolňuje úplně jiný chemický koktejl (adrenalin a katecholamin), který zapříčiní útlum těch méně důležitých činností těla, jako je:

 •  trávení ( = přibíráme na váze)
 • sexuální reakce organismu ( = nemáme orgasmus při milování)

 

“Aha” moment, což?

S milováním jsou spjaty úplně jiné hormony – endorfiny, serotonin a dopamin. Alias hormony “štěstí a lásky”, o které se tak ochuzujeme a uvrtáváme se tím pádem ještě hlouběji do našeho stresu a depky. A stává se z toho začarovaná spirála, nikdy nekončící kruh, ve kterém se jako morče ženeme k nedostižnému cíli.

Docela záhul, nemyslíš?

Tak už odhoď práci stranou, loket z vokna, nohy na stůl, hoď se do chillu, je tu víkend! “Ten dobrý pocit” už tam na tebe někde čeká, bejby!

Z orgasmu toho pro nás plyne mnohem více, než si uvědomujeme. To, zda jej máme, jak často a jak procítěně, ovlivňuje zásadním způsobem náš život.


Orgasmem k úspěchu…

Co kdybych ti řekla, že…

…všechen tvůj úspěch, každodenní nálada, tvůrčí kreativita, vnitřní motivace, ženská síla, životní energie, záviděníhodná sebedůvěra, zalíbení v sobě samé (čti “sebeláska”) spokojenost se vším, co máš, radost ze života
a všechny ty další sebe-rozvíjející maličkosti, po kterých toužíš, můžeš dosáhnout skrze intenzivní orgasmický prožitek?

Většinou pro tohle všechno dychtivě navštěvujeme všechny možné motivační přednášky, nakopávací konference, rozvojové kurzy a hledáme “zaručené návody”, které mnohdy stojí nemalý peníz, a přitom kvalitní ORGASMUS, může být ten klíč.

K sakru, je to tak!

Je totiž jednoduché zaplatit si nějaký kurz, absolvovat ho a na nějakou dobu se cítit nabuzeně (a to jen v tom případě, že informace v daném kurzu skutečně aplikujeme do života a nezapomeneme je hned po opuštění budovy).

Za to zkoumat ve svém nitru, spoléhat se tak 100% na sebe a rozklíčovat to, jak dosáhnout intenzivních orgasmů, to nás stojí víc než prachy – naše úsilí a vytrvalost.

Zas a znova se vracím k tomu, jak je důležité hledat ty největší pravdy v sobě. Je to náročné, zejména teda časově. V tomto instantním světě jsme si zvykli mít vše na lusknutí prstu a zrovna tak se toho i zbavit, když už nám to neslouží, že jo? Ale hloubání v sobě samé chce prostě výdrž, čas, pozornost, důvěru a hlavně, nikdy to nevzdávat!

Pak to přijde jako blesk z jasného nebe.

Ten dobrý pocit.

 


S láskou,
MichaElla ♡
Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.