Orgasmus V. – Jak na něj?

JAK NA ORGASMUS?

Vaše osvědčené triky

Jedna z vás mi napsala svůj (ne)orgasmický příběh a poprosila mě, zda bych jej mohla nasdílet, aby se k němu mohly vyjádřit ostatní ženy.

Těší mě, že se ozvalo tolik žen s tak rozmanitými nápady, radami a triky. Ale narovinu musím přiznat, že další polovina z žen, co na tento příběh reagovaly, psala, že se s ním plně stotožňují, nebo dokonce, že nemají orgasmus žádný.

Proto tyto inspirativní zprávy sdílím formou článku.

Nechť vám pomůže co nejvíce.


Zpráva, která vše odstartovala…

Orgasmus!

Tudíž. Vedla jsem s přítelem debatu na toto téma, jelikož mě to trápí a jeho to mrzí. Pravdou je, že jsem daleko méně zkušená jak on a s ním jsem zažila i svůj první orgasmus (partnerský – sama problém nemám). „Bohužel” jen ten klitorální. Vaginální jsem nezažila nikdy.

Rozhodně bych netvrdila, že je chyba v partnerovi. Není žádný machýrek a naprosto mu veřím a důvěřuji, tudíž mu věřím i to, že většinu jeho bývalých partnerek k orgasmu opravdu dovedl a to i k tomu mokrému.

A tak si říkám, proč ne já a kde je chyba?

Uvědomuji si, že mám pár špatných zkušeností z minulosti a že jsem hodně necitlivá. Prsa téměř necítím a sex mě buď bolí (neboť je velmi obdařen) a nebo nic necítím. Samozřejmě jsou polohy, kdy je to velmi dobré, ale všechny pocity mi během chvilky zmizí a já jsem opět na nule. A při orálním sexu se taky musí chudák velmi snažit.

Zkusili jsme toho už hodně a já začínám být zoufalá.


Vaše odpovědi:

1.

Já to dělám tak, že si na přítele prostě “vlezu” a udělám si to “sama”, s ním uvnitř. Prostě mi to jinak nejde a on to ví a je s tím naprosto ok.

Vyhovuje mi to tak a on je rád, že já… Jsem.

Je to můj třetí sexuální partner a teprve u něj jsem se tohle naučila. Předtím jsem myslela, že jsem divná. Ale jen jsem si myslela, že to musí někdo udělat za mě. Vůbec ne. Hezky sama, s jeho “pomocí”. A jsme spoko oba.

2.

Měla jsem taky obdařenějšího přítele, než bych si vyloženě přála. A pomohlo mi dělat déle všechno, co mě vzrušovalo, abych byla více připravená.

S ním mi bohužel nešly žádné rychlovky, protože dokud nepředcházela dostatečná předehra a pořádné vzrušování na maximum, sex bolel a pokud jsem byla vzrušená málo, tak i to rychle opadlo. Orgasmus jsem s ním nikdy neměla… vlastně jsem ho neměla nikdy s žádným partnerem a bohužel patřím do přihrádky předstíraček.

Trápí mě to, nikdo na světe tohle neví, tady to píšu poprvé v životě. Je to začarovaný kruh, ale i přes to, že orgasmus nemám, si sex umím naprosto užít a té chvíli se odevzdat, a tak to bylo i s tímto obdařeným partnerem. Bylo to komplikovanější, ale umělo to být skvělé.

Nevím jestli se s tím slečna spokojí, ale kolikrát honba za orgasmem je v posteli to, co to nejvíc kazí…

3.

Ahoj, opět vidím, že tento problém nemám jen já, ale naštěstí jsme s přítelem přišli jak na to, nebo spíš on.

Před ním jsem měla dlouhý vztah a můj orgasmus mi přišel dál a dál. Přítomný přítel přišel jak na to a největší kouzla umí svojí rukou.. jen na to pomyslim už se rozplývám. A občas dosáhnu orgasmu, diky polohám při kterých jeho úd tlačí na můj bod G (dřív jsem nevěřila že ho tam mám). Stačí když se chvilku pohybujeme a pak ho zasune a drží v tom místě. Ale každá jsme jiná.

Každopádně přeji všem ženám orgasmus snů. A děkuji že se můžu k tomuto tématu vyjádřit.

4.

Ahoj, já měla zatím orgasmus vždy jen v poloze, kdy jsem nahoře. A ne vždy. Čím víc po něm dychtím a chci jej, tak obvykle nepřijde.

Každopádně mi pomáhá, když si partner pod sebe dá polštář, čímž si nadzvedne pánev a já to pak intenzivneji cítím. No a hlavně pomaloučku, polehoučku, zbytečně to neuspěchat. Procítit ty pohyby a ono to přijde. Ještě mi pomáhá, když mě partner u toho chytne za zadek a mačká jej s těmi pohyby.

Držím pěsti, ať se zadaří.

5.

Možná to zní divně, ale já u sexu pokaždé čekala, až mě udělá a většinou to nevyšlo…

Nicméně jsem to pak vykoumala! Že třeba mně pomáhá tak “speciálně” nahnout břicho a je to tam. Samozřejmě je třeba používat i svaly nasší yoni.

A co se týče toho orálního, tak to nepomůžu… Přítelovi to moc nejde a mě to nebaví (raději mám prostě sex nebo ruku).

6.

Neviem ako to je keď je muž “príliš” obdarený.. Ale..

Mne najviac vyhovuje poloha keď som hore a môžem si plne prispôsobiť rytmus, tempo, hĺbku vniknutia, môžeš takto skúšať čo sa ti páči, čo ťa vzrušuje.

Myslím ale, že orgazmus je dosť o hlave. Treba byť uvoľnená, v pohode a určite sa tým či bude/nebude orgazmus netrápiť. Keď budeš v pohode, nájdete aj tu tvoju rajsku zahradu.

7.

Ahojky. Já bych zkusila bylinky.. mně samotné pomohla andělika, dostává ženské hormony do normy a celkově sladí ženskou energii, taky víc nosit šatičky a ještě můžu doporučit hormonální jógu dle Dinah Rodriguez.

8.

Zkusit se odprostit od myšlenek na jeho bývalé. Když ne přímo na bývalé, tak na jeho zkušenosti. Jestli se slečna dokáže naprosto uvolnit a partnerovi věřit ve všem, že vše dělá v jejím zájmu. Hlavně jeho minulost si vůbec nepřipouštět, ať snížení sebehodnoty (je udělal, mě ne – jsem horší?) nebo žárlivost, nedůvěra?

9.

Hlavně si z toho nedělej hlavu, některým ženám se “vnitřní” orgasmus nikdy nepodaří, a nezáleží na výběru partnera, jen prostě jim chybí část, kterou jiné ženy, které ho zažijí, mají. A nebo ji ještě správně v sobě z nějakého důvodu neobjevily…

Já mám jen klitoriální, na který si počkám minimálně 10 min a stojí za to, takže pokud partnerovi za to stojíš (jakože určitě) a máte se rádi, tak mu rozhodně řekni ať pokračuje v tom, jak ho navedeš a hlavně i klitoriální se dá skvěle užít.

10.

U mňa prišiel mokrý orgazmus keď som prvýkrát fajčila marihuanu s frajerom. Okrem toho u mňa platí, že buď já alebo frajer mi musí pri sexe dráždit klitoris (poloha zboku alebo zozadu po ležiačky). Potom som si kůpila taký malý šikovný vibrátor, ktorý stačí priložit pri sexe a je to.

11.

Měla jsem s tím také docela problémy. Takže pokaždé jdu nahoru a hledám si to citlivé místo.

Partner mi dost pomáhá, ať už přes klitoris nebo přes prsa. Je pravda, že ne pokaždé se to povede, třeba kvůli náladě nebo únavě, ale dost jsme to spolu řešili a říkáme si během sexu, co je příjemné, co jinak a třeba i co má ten druhý dělat.

Docela mi i pomáhá, že nejsem potichu.

12.

Myslím, že slečna to už bude mít i trošku v hlavě, bát se toho a tím se pak ani úplně neuvolní.

Pro sex s obdařeným přítelem by asi bylo fajn zjistit, jaká poloha slečně vyhovuje nejvíc a nebolí jí. Plus dostatek lubrikantu, protože pokud to jednou zabolí, tak bývá problém se zase uvolnit atd…. No a když nemá problém dosáhnout orgasmu sama, tak ať příteli i při orálním sexu řekne, co se jí líbí a co by měl dělat. Chlapi tyhle rady opravdu milujou.

Asi základ je se fakt uvolnit a užívat si to, nebát se svých projevů (zvukových i tělesných) a třeba i bez orgasmu a hlavně bez honby za ním. To je pak myslím nejlepší cesta, jednou ho dosáhnout.

13.

Dovolit si mít orgasmus!

Občas si to i v hlavě řeknu: “dovoluji si mít orgasmus”…a nebýt na to upnutá. Užívat si tu krásnou chvíli, kdy je to opravdu hodně příjemné a už se to blíží. Občas mi to zkazily myšlenky jako: “jo už je to tady, pojď, pojď, pojď…” Pro mě je důležité to nechat plynout a hlavně být uvolněná jak v těle, tak především v hlavě.

Například když mám stres ze školy, tak je pro mě skoro nemožné dosáhnout orgasmu a jakmile stres odezní, šup, jsem na vrcholu blaha za 2 minuty.

14.

Něco podobného jsem s přítelem také zažila, mě se velmi osvědčila dlouhá “předehra”, a to oboustranná, mnohdy náš orální sex trvá déle (občas i hodinu) než samotný sex.

Bez pořádného začátku je pro mě sex bolestivý, i když na něj mám velkou chuť. Zkoušeli jsme se spolu i koukat na porno, ale to vyžaduje velkou důvěru a odhodit všechen stud a strach z toho, že to, co zrovna vyberete vy, se nebude partnerovi líbit. Ale nakonec je to super.

Tak snad něco z toho pomůže.

15.

Mně pomohlo nemít orgasmus cílem, ale užít úplně stejně celé milování.

Mám pocit, že od té doby ani vyvrcholení mít nepotřebuji a užívám si každý pohyb, jako orgasmus. A je zvláštní, že po milování cítím stejné uspokojení, jako když mám orgasmus klitoralni. Mam stejný ,, problém”, který jsem se ale snažila proměnit v klad.

Snad jsem to vysvětlila srozumitelně a snad to alespoň trochu pomůže.

16.

Já jsem si taky myslela, že nikdy nezažiji svůj vaginální orgasmus a dost mě to štvalo, pak jsem se zamilovala, zapomněla jsem na to, přestala jsem to řešit a smířila se s tím, že ho nikdy nezažiji a ejhle..

Když se to stalo, tak jsem byla vážně dost v šoku a překvapená! Tolik radosti.. A od té doby mi to jde, né často, ale o to víc si toho s přítelem vážíme a já si toho pak moc cením.

Takže moje rada je nezoufat, nesoustředit se hlavně na to, už vůbec né u toho stylem “musíš se udělat” a ono to v ten správný okamžik přijde a až to přijde, uvidíš, že to za to čekání a doufání stálo!

17.

Mám podobný problém. Taky vnímám necitlivost celého těla a milování mě bolí, proto už se nechci milovat.

Přestala jsem používat i tampony při menstruaci, abych ji ničím neznásilňovala.Trápí nás to oba. Pravděpodobně to tedy souvisí s těmi špatnými zkušenostmi z minula, které mám taky.

Poslouchala jsem teď nějaké přednášky kongresu pro ženy Lucie Harnošové, kde se lektorky hodně věnovaly sexualitě. Často zmiňovaly vaginální mapování, které mě dost zaujalo, ale ještě na něj nemám odvahu. Přednášky mi ale dodaly odvahu se zklidnit a řešit to vklidu a pomalu, protože to potřebuje čas.

Chci se naučit začít cítit své tělo, myslím, že to je základ. Plánuju si udělat bylinnou nápařku, protože dotyky jsou pro mě zatím těžko zvladatelné, pak se budu mazat něčím voňavým a cítit dotyky na svém těle. Přítel se snaží a dělá co může, jsem ráda, když se jen tak mazlíme a třeba mě taky namaže, ale bojuju s tím, když ho to hodně vzruší. Nevím, co mám potom dělat a chci utéct.

Možná kdyby si slečna chtěla vyměnit kontakt a probírat to uzdravování s někým, tak bych byla ráda.


 

Orgasmu Zdar!

S láskou,
MichaElla ♡

 

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.