Posvátnost ženského lůna

Lůno je centrem ženské kreativity, intuice a hojnosti.

My ženy, chováme v našem lůně tolik nevídané energie!

Energie, ale i bloků a traumat. Z byvalých vztahů, exmilenců, potratů, traumatických zážitků jako je znásilnění či velmi těžký porod.

Pokud ses s některými traumaty pořádně psychicky nevyrovnala, pak zůstávají rány hodně hluboko. Tělo je možná již vyléčeno, ale psychika ne. A to se projeví opět právě na těle. Promítne se to přímo do našeho posvátného centra.

Neustále se vracející vaginální či močové záněty, endometrióza, cysty, mimoděložní těhotenství, bolestivá menstruace, výtoky, kvasinky, vyrážky, bolestivý sex, nebo sex bez orgasmu.

Vše může mít (a takřka jistě má) svůj původ v psychice. V naší duši. Trauma nemůže ‘jen tak’ zničehož nic zmizet. Není to králík v klobouku.

Trauma, pokud jej nevyléčíme, se někde usadí. Vagina a děloha jsou duté orgány, proto je tam dost prostoru na usazení nejednoho traumatu.


Znovunapojení

Nelze se divit, že se ženy v dnešní době naprosto smyslově odpojily od jejich lůna.

Nikdo nic nestíhá, každý někam pospíchá, není čas na přátele nebo sama na sebe. Většina takzvaně moderních žen, podnikatelek, businessmanek, ředitelek a dalších profesně zaneprázděných žen, upřednostňuje práci například na úkor spánku. Nebo rodinného života. Nebe na úkor sebe.

Toto odpojení se od sebe samých nás stojí mnohem více, než si odvažujeme přiznat. Je to odpojení od naší ženské moudrosti. Doslova od naší ženskosti.

Nikdo to nám ženám ani nemůže mít za zlé. Dnešní doba jakoby by od nás vyžadovala být naprosto 100%. Dokonalá. Dokonalá žena, podnikatelka, manželka, kamarádka, uklízečka, kuchařka a milenka v jednom luxusním balení.

Tlak ze všech stran je skoro neúnosný. Snažíme se působit navenek silně, a tak naše emoce potlačíme. Skoro se už i stydíme plakat samy před sebou.

Stojí za to obětovat čas a zaměřit pozornost na naši dělohu, resp. na celou pánevní oblast. Já vím, není to něco, na co by dnešní žena vůbec odvážila pomyslet. Ale věř mi, bude to stát za to.

Milování je cesta k ženskému odevzdání se. Tato cesta se může jevit nedosažitelně, pokud stále trpíme naše doposud nevyléčené rány z minulosti. Naše sexuální vyjádření se tak pro nás může stát až něčím temným, něčím, co děláme z donucení. Něčím, co nás nebaví a nepřináší nám to radost, uspokojení a potěšení.

Léčení našeho lůna je dlouhá, ale krásná a láskyplná cesta. Na této cestě si můžeme pomoci zbavit se našich hluboko zakopaných traumat, bolestí, pocitu viny, strachu, nebo třeba hanby.

Ze začátku stačí trochu uvolnění a vizualizace. Nikdy nepodceňuj sílu vizualizace. Má zázračné účinky ve všech životních oblastech.

Pokud máš Yoni egg, pak pro tebe bude hojení lůna ještě snazší. Pomůže ti krystal, ze kterého je vajíčko vyrobeno. Každý krystal má úžasné účinky, nicméně pro tento změr by bylo nejideálnější Yoni egg z růženínu.

Připravila jsem následující jednoduché cvičení:

Hojení

  • Kdy jsi naposled zaměřila s láskou pozornost na své boží lůno?
  • Kdy jsi své děloze naposled poděkovala, že tu pro tebe je?
  • Kdy jsi jí naposled poděkovala za to, jak statečně zvládá všechny bolesti, výtoky, menstruace či něco vážného?
  • Kdy jsi naposled pohladila svůj podbřišek?

 

Z těchto otázek pro tebe možná vyplynulo cvičení pro dnešní večer.

Nenech se rušit.

Udělej to.

1. Zapal svíčky, dej si dlouhou vanu, pusť si hudbu, medituj či relaxuj přesně tak, jak to tvé tělo a mysl nejvíc miluje.

2. Jakmile budeš dokonale uvolněná, zavři oči.

3. Přilož si dlaně na své lůno. Poděkuj mu, vyznej mu lásku, vzdej mu hold. Ukaž mu trochu té lásky!

4. Představuj si vše, co v tvé pánevní oblasti je, všechy tvary, barvy, pocity, slova, jizvy, vzpomínky. Dej si na čas. Pak do této oblasti pošli porci lásky.

5. Nešetři na sobě. Stále se dotýkej dlaněmi své pánevní oblasti, představuj si, jak tam skrze tvé ruce proudí teplo, láska, energie. To vše je v podobě jasného třpytivého světla ve zlatých a narůžovělých tónech.

6. Představuj si, jak se celá tvá děloha v těchto barvách rozzáří jako ta nejjasnější hvězda na obloze. Toto světlo sklouzává po vaginální stěně a září ven. Ven z vaginy. Tak silně, že kdokoli, kdo by se teď odvážil podívat na tvou vaginu, oslepnul by. Doslova.

7. Vizualizuj si, jak se veškeré problémy, které se ve tvém lůně mají tendenci zdržovat, pomocí tohoto zářivého světla pomaličku R O Z P O U Š T Í. A mizí.

8. Dýchej z hluboka. Ano nezapomeň na dech. S každým nádechem si představuj, jak se růžovozlaté světlo v tvém luně rozzáří na plné obrátky. S každým výdechem si pak představuj, jak vše špatné z lůna odchází.

Nechej svou kreativitu divoce vykvést.

Tvé lůno je opět zdrojem síly, kreativity, hojnosti, bezpečí, intuice, lásky a zázraků.

Poděkuj mu za spolupráci. A slib mu, že už nedovolíš, aby mu bylo opět někdy ublíženo.

Gratuluji, právě ses naučila léčit samu sebe.


S láskou,
MichaElla ♡
Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.