Používáš správně své sexuální hračky?

Nejlepší na sexuálních hračkách je, že je můžeš používat jakýmkoliv způsobem, který ti přináší potěšení. Ty sama si můžeš vybrat, jaké hračky si pořídíš a co všechno budou splňovat dle tvých kritérií: tvar, typ doteku, intenzitu, místo použití a mnoho dalšího. Je to jako ta nejpříjemnější dobrodružná cesta na světě, kterou si můžeš naplánovat sama.

Při používání sexuálních hraček je však třeba dodržovat několik opatření a několik obecných základních pravidel, které ti mohou zajistit ještě lepší zábavu. Pokud tedy sexuální hračky používáš nebo se chystáš začít, zde je několik chyb a doporučení, které je dobré si zmínit.

 

1. Neumýváš je správně (nebo vůbec)

Správná hygiena a skladování hraček jsou důležité pro jejich dlouhou životnost a tvou bezpečnost. Používání špinavé a znehodnocené hračky je upřímně řečeno neslušné vůči tvé yoni – a teoreticky tě také může vystavit riziku zdravotních problémů, jako jsou infekce močových cest, pokud se bakterie na hračce dostanou do močové trubice. 

Není to tak, že bys určitě skončila se zánětem močových cest, pokud své sexuální hračky nečistíš, ale pokud doržuješ správnou hygienu, snižuješ tím riziko vzniku jakéhokoliv nepříjemného problému. Ideálně bys měla hračku umýt před a po každém použití – minimálně však před. Je to sice to poslední, na co můžeš mít náladu, ale je to nezbytnost.

Pokud přece ale jen cítíš, že nedokážeš výše zmíněné, nech si u postele vlhčené, dětské ubrousky, kterým hračku alespoň částečně předčistíš. Další skvělý hack je použít bariéru mezi sebou a svým tělem, například kondom. Ještě skvělejší prožitky ti přinese lubrikant v kombinaci s tvou hračkou, což vyžaduje ještě více úklidu, ale odměna je jistá.

 

2. Pořizuješ si ty nejznámější hračky

Pojďme si říct, že jde o tvé tělo a tvé potřeby. To, co vynese do oblak kámošku, nemusí nutně fungovat i na tebe, samozřejmě pokud je nějaká hračka nesmírně populární, pravděpodobně to bude mít nějaký důvod. Rozeber s kámoškama, jaké jsou podle nich nejlepší hračky na stimulaci klitorisu nebo hlubokou penetraci, podělte se o své zkušenosti. Pokud si ale nejsi jistá, co přesně máš ráda, může mít smysl před investicí do hračky trochu experimentovat na vlastní pěst.

 

3. Až moc se soustředíš na orgasmus 

První věc, co tě napadne ve spojení se sexuální hračkou je orgasmus. Protože ano, jednou z jejich výhod je, že mohou být opravdu, ale opravdu užitečné k tomu, aby ses vzrušila. Ale tento přístup může zvyšovat zbytečný tlak a ubírat ti část zábavy.

Sexuální hračky můžeš použít i k tomu, abys měla jakékoliv příjemné pocity a užila si potěšení ze sexuálních hrátek, aniž by to znamenalo jen cestu k orgasmu. Jak to vypadá v praxi? Možná bys měla začít tím, že změníš způsob, jakým hračku používáš. Například místo toho, abys při používání vibrátoru zůstala u standardní stimulace klitorisu, yoni nebo análu, prozkoumej své bradavky, břicho, stehna, hřídel a jiné části penisu nebo si nech provést smyslnou masáž. 

Samozřejmě, pokud se chystáš změnit zamýšlené použití hračky, ujisti se, že je to bezpečné. Především bys neměla používat dildo, které obvykle používáš pro vaginální penetraci, ke zkoušení análních hrátek, pokud nemá rozšířenou základnu, kdy nehrozí, že se může ztratit.

 

4. Používáš hračky jenom na sebe

Při myšlence, že bys mohla přizvat tvé oblíbené dildo do postele společně s tvým drahým se ti pravděpodobně na tváři rozleje ruměnec. Někteří partneři totiž mohou hračku vnímat jako “náhražku” nebo jako kompenzaci jejich výkonnostní nedostatečnosti. S ničím takovým to však vůbec nemusí souviset. Mnoho, mnoho žen není schopno dosáhnout orgasmu, pokud nepoužijí vibrátor  nebo dildo.  Pokud se tedy bojíš zavést hračky do svého partnerského sexuálního života, je dobré mít na paměti, že správný sexuální parťák by měl chtít, abys zažila co nejvíce rozkoše – včetně použití sexuální hračky, pokud se ti to líbí.

 

5. Používáš málo lubrikantu

Lubrikační gel může být stejně užitečný při sólo sexu stejně  jako při partnerském sexu – někdy dokonce ještě užitečnější. Ne vždy máme čas nebo trpělivost na takovou předehru, ze které jsme mokré. Pokud nepoužiješ lubrikant, ale nejsi přirozeně dostatečně vlhká, riskuješ nejen nepříjemné pocity a podráždění, ale můžeš také skončit s vaginálním natržením. Au. To nechceme. 

Pokud jde o správný druh lubrikantu, mnoho materiálů je kompatibilních s lubrikanty na vodní, silikonové i olejové bázi. Silikonové hračky – pravděpodobně jeden z nejoblíbenějších materiálů pro tyto předměty – lze však používat pouze s lubrikanty na bázi vody a oleje. Lubrikant na silikonové bázi zhorší povrch silikonové hračky a časem ji do značné míry zničí. Když už jsme u kondomů, lubrikant na bázi oleje způsobuje, že je latex náchylný k roztržení, takže pokud se rozhodneš použít latexový kondom s hračkou, měla bys používat pouze lubrikant na bázi vody nebo silikonu.

 

6. Pořizuješ si jen drahé a luxusní hračky

Hej, to dává smysl, zasloužíš si to nejlepší. Ale měla bys vědět, že ti někdy může udělat víc dobře levnější hračka než ta s přehnanou cenou. Lidé mají tendenci předpokládat, že nejdražší hračky na trhu jsou automaticky ty nejlepší, ale to nemusí být nutně pravda. Pokud nevíš, co od hračky očekávat a nevíš, co konkrétně se ti líbí, začni s levnější variantou. 

Jakmile zjistíš, co na tebe funguje, můžeš přejít k něčemu lepšímu. Pokud budeš sahat po první, levnější variantě, dej si hlavně pozor na to, aby byla hračka vyrobena z bezpečných materiálů a měj na paměti hygienická opatření. Až zjistíš, co se ti líbí, může se vyplatit investovat. Dražší značky mají obvykle lepší záruky, kvalitnější materiály a zpravidla ti dlouho vydrží.

 

7. Sdílíš hračky, aniž bys přijala náležitá bezpečnostní opatření

Nedoporučujeme sdílet při sexu tvou hračku s partnerem, zejména pokud hračku používáš k penetraci. Používání stejných sexuálních hraček bez ochrany je v podstatě totéž jako nechráněný sex. Sdílíte tělesné tekutiny, což vás vystavuje riziku nákazy pohlavně přenosnou infekcí. Nedodržení správných bezpečnostních opatření při tomto způsobu může také zvýšit riziko bakteriální vaginózy. 

Bezpečnost především! Nikdy bys neměla používat hračku, která se dotýkala tvého zadečku, pro tvou yoni aniž bys ji umyla nebo vyměnila bariéru mezi tvým tělem a dildem. Zatímco tvá yoni je domovem spousty bakterií a plísní, které ji udržují zdravou, není zvyklá na gastrointestinální bakterie, jako je E. coli, které se chladí v konečníku, takže křížová kontaminace může vést k infekcím.

Jaká jsou tedy ta správná preventivní opatření? Stejně jako když se nechceš zabývat velkým úklidem po sólo sexu, je užitečné mít po ruce kondomy, abys mohla pro každý sexuální akt použít nový. Pod touto záminkou také můžeš rozšířit svou sbírku erotických pomůcek, aby se o ně nikdo nemusel dělit (ať už ty a partner, nebo tvoje yoni a zadeček).

 

8. Stydíš se za to, že používáš sexuální hračku

Pokud je hračka stálou součástí tvého sexuálního života, nejsi sama a rozhodně se nemáš za co stydět. Mnoho lidí nemůže z různých důvodů dosáhnout orgasmu bez hračky. I když nemáš problém dosáhnout orgasmu bez hračky, nebo chceš odvést pozornost od orgasmu, jak jsem zmínila, hračky ti mohou stále vylepšit něco, co je už tak příjemné. 

Samozřejmě, že zbavit se všech zábran, které kolem sexuálních hraček máš, může být lehčí říct než udělat, ale jde především o nalezení toho, co ti dělá dobře. Erotické pomůcky mohou být jako oblíbené dortíky. Ano, ty jsou skvělé sami o sobě, ale ne každý den máme chuť na dortík s čokoládou, nebo se šlehačkou.

Proto se neboj, experimentuj, přizvi tvé oblíbené kousky do vaší ložnice a uvidíš, že tvůj partner či partnerka budou nadšení z toho, že jim ukážeš něco nového a otevřeš nový prostor pro vzrušení. Protože co je víc, než vidět tvého partnera spokojeně vrnět, ať už to je díky objevu nové hračky či pozorování, jak si umíš sama se sebou hrát.

A co je největší plus? Díky hračce můžeš snadno ukázat partnerovi, jaké techniky či pohyby na tebe platí a možná tak být zase o krůček blíže k ještě lepším sexuálním zážitkům.

A to chceš!

 

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.