Umístění krystalů v domácnosti – 1. část

Domov je pro naše životy něco nezbytného. Je to prostor, kde se cítíme dobře, kam si chodíme odpočinout a dobít energii. Doma si chystáme jídlo, kterým se udržujeme při životě, dopřáváme mysli klid, abychom byli připraveni opět fungovat ve společnosti, trávíme zde čas s rodinou a těmi nejbližšími a hlavně sami se sebou. Je to často domov, kde je nám zkrátka nejlépe, kde můžeme zahodit všechny masky, a jen tak si být. 

 

Do domácnosti vkládáme část sebe a tak naše domovy fungují jako zrcadla – odrážejí nás samotné, naše zájmy a naší energii. Vysoce citliví lidé dokonce dle vybavení prostoru umí rozpoznat psychickou stránku člověka a nahlédnout mu skrz jeho bydlení až do duše. 

 

Krystaly nám můžou pomoct vytvořit z našeho domova co nejpřívětivější prostředí, kde bude dobře nám i návštěvám. Neexistuje problém, který by nemohl některý z kamenů pomoci zmírnit… Ať už se jedná o ztrátu kreativity, finanční zablokovanost, nedostatek intimity v ložnici, úzkostné myšlenky atd.

 

Obývací pokoj – přizvěte harmonii do společného prostoru

 

Obývací pokoj je místností, ve které pravděpodobně trávíme nejvíce času doma. Tento prostor by měl být naplněný hřejivou, láskyplnou a pozitivní energií. Tyto krystaly vám zajistí správně prostředí a klidné místo.

 

 • Ametyst – Tento kámen díky své energii vytváří prostředí jako v lázních v jakékoliv místnosti, ve které se nachází. Je tedy dokonalým doplňkem vašeho obytného prostoru. Umístěte jej na viditelné místo, abyste si připomněli, že se máte posadit, zklidnit a relaxovat. Ametyst uvolňuje stres a je ideální pro vytvoření relaxačního prostoru. Působí jako čistička vzduchu, odstraňuje negativitu a vyzařuje pozitivní energii. Ametyst má velmi silné ochranné účinky, které neustále přináší světlo a hojnost. Je to jeden z těch krystalů pro domácnost, který neuškodí v žádné místnosti v domě! Chcete-li, aby ametystová energie vyzařovala do všech směrů vašeho obývacího pokoje, vyzkoušejte ametystovou drúzu na podstavci nebo svícen z ametystu.
 • Fluorit – Umístěte kousek fluoritu na svůj konferenční stolek, abyste vnesli do prostoru harmonii. Fluorit vám pomůže najít rovnováhu a vyřešit jakýkoliv stres nebo starosti, které zaměstnávají vaši mysl. Když ho budete mít v obývacím pokoji, budete si užívat atmosféru pozitivity, která je ideální pro příjemná setkání s blízkými a relaxační večery s rodinou.
 • Selenit – Selenit rozhodně patří na parapet, odkud může nejlépe pročisťovat prostor vašeho obývacího pokoje. Naplňuje místnost čirým světlem a přívětivostí. Nastoluje klid a mírumilovné prostředí.

Kuchyň – uvařte si lásku a harmonii

 

Kuchyň je srdcem domova, je to místo plné života a tyto kameny vám ho pomohou kultivovat.

 

 • Karneol – V kuchyni dodává sebevědomí, podporuje kreativitu, stimuluje motivaci a zvyšuje výdrž. Protože vaření je dřina! Karneol pomůže snížit fyzickou daň, kterou si vaření na těle vyžádá, a inspiruje vás k odvážnému riskování s novými recepty. Jako kámen kreativity a vášně vám karneol pomůže okořenit vaše jídlo.
 • Apatit – Umístěte jej vedle kuchařek, aby vám přinesl inspiraci. Zkuste něco úplně nového a rozšiřujte si obzory. S apatitem po boku se nemáte čeho bát, vše dopadne výborně!
 • Citrín – Citrín patří rozhodně na okenní parapet, kde na něj bude dopadat sluneční světlo. Dovolte tomuto krystalu, aby vyzařoval šťastnou, povznášející a pozitivní energii do celé místnosti. Citrín naplňuje našeho ducha i prostor radostí, když připravujeme jídlo. Nachystané pokrmy tak budou mít přidanou hodnotu a kromě těla budou vyživovat i duši.
 • Křišťál – Stejně jako citrín je vhodné umístit křišťál na okenní parapet, kam dopadá slunce, což umožní vyzařovat světlo po celé kuchyni. Tento krystal čistí energii místnosti a promění ji tak v pozitivní prostor pro rodinné obědy či večeře. 
 • Sodalit – Umístěte jej na jídelní stůl pro harmonickou komunikaci s rodinou a přáteli. Nejen, že se každý, s kým si vychutnáte večeři, bude cítit dostatečně pohodlně na to, aby promluvil a přidal se k živé konverzaci, ale také udrží vaši náladu pozitivní, láskyplnou a chápavou. Některé z nejlepších a nejdůležitějších rozhovorů se vedou u jídla a sodalit pomůže aktivovat krční čakry každého člena pro plynulé rozhovory a upřímný smích.

 

Pracovna – zvyšte kreativitu a produktivitu

 

Pracovna je místo, kde se potřebujeme soustředit a být produktivní a efektivní, proto udržujte toto místo organizované a uklizené, abyste nebyli rušeni od práce. Tyto kameny vám pomůžou přinést soustředěnost a finanční hojnost.

 

 • Červený jaspis – Ideální krystal, pokud máte problémy s prokrastinací. Pomáhá zlepšit koncentraci a dokončit potřebné úkoly. Položte ho přímo na stůl, ať ho máte na očích a můžete tak využívat jeho síly.
 • Achát – Achát jakékoliv barvy rozhodně patří do pracovny, neboť opět zvyšuje koncentraci, kreativitu a fantazii, ale také logické myšlení. Posiluje důvěru ve vlastní schopnosti, dodává jistotu a sebedůvěru a zmírňuje pocit nedocenění a komplex méněcennosti. Zklidňuje ve stresových situacích a pomáhá při nadměrné psychické zátěži. Můžete si na pracovní stůl umístit svícen, který vám pomůže udržovat klidnou atmosféru, ve které se lépe pracuje. Případně zvolte achát na podstavci, který bude svou energii vysílat po celé místnosti.
 • Pyrit – Položte ho přímo na vizitku, nabídku nebo čekající smlouvu, jelikož pyrit otevírá cestu k bohatství a působí jako magnet na peníze.
 • Tygří oko – Tento kámen pomáhá zůstat soustředěný, proto ho položte na viditelné místo na stůl, bude vás stále motivovat k práci.
 • Šungit – Nesmíme opomenout opět šungit, jakožto důležitý kámen, který má rozhodně své místo na pracovním stole (doma, ale i v kanceláři). Absorbuje a neutralizuje elektromagnetické záření z elektroniky (určitě ho tedy položte k počítači). Navíc podporuje uzemnění a pomáhá využít odvahu a vynalézavost.

 

V příštím článku se koukneme na zbylé místnosti – ložnici, koupelnu, ale i meditační prostor a zahradu.

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.