Vše o dildech a vibrátorech

Čím více budeš o těchto sexuálních hračkách vědět, tím raději je budeš používat – a tím lepší může být tvůj intimní život.

Více než polovina žen používá dildo nebo vibrátor, ale, stejně jako samotný ženský orgasmus, i tyto sexuální hračky jsou obestřeny mnoha tajemstvími. Jsou dilda vhodné pouze pro masturbaci, nebo mohou také zvýšit uspokojení při sexu ve dvojici? Kdo vynalezl vibrátor Rabbit a proč má tvar roztomilého zvířátka? A je pravda, že příliš časté používání vibrátoru může způsobit trvalé znecitlivění yoni?

Na tyto a další naléhavé otázky ti dnes odpovím a seznámím tě s nejdůležitějšími a nejzajímavějšími fakty o dildech a vibrátorech, která by měla znát každá žena.

 

První vibrátor byl vynalezen k léčbě deprese a úzkosti

Zásluhu na tomto vynálezu má lékař George Taylor. Jeho původní přístroj z roku 1869 byl navržen tak, aby zmírnil příznaky deprese a úzkosti u žen, tehdy známé pod souhrnným názvem “hysterie”, říká sexuoložka Carol Queen, PhD, kurátorka muzea starožitných vibrátorů Good Vibrations.

“Hysterie se léčila masáží vulvy nebo klitorisu a později vibracemi, které ženy přiváděly do bodu hysterických záchvatů úlevy,” říká. Na přelomu století byly vibrátory dostupné i spotřebitelům.

 

Prvním moderním vibrátorem byl masážní přístroj na záda

V roce 1968 se na pultech obchodů objevil vibrátor Hitachi Magic Wand, prodávaný jako “osobní masážní přístroj”. V témže roce použila hůlku newyorská umělkyně Betty Dobsonová na sexuálně explicitní výstavě. V roce 1975 přinesla přístroj na workshopy, kde učila ženy masturbovat. Lidé ze společnosti Hitachi z toho nebyli nadšeni, takže se nyní prodává bez jakéhokoli označení společnosti. Vibrátor Rabbit dostal svůj roztomilý tvar kvůli právnímu problému. Sexuální hračka, kterou proslavil seriál Sex ve městě, byla vynalezena společností Vibratex v roce 1984. Japonská společnost se rozhodla pro tvar králíka, aby obešla pravidlo zakazující výrobcům vyrábět vibrátory. Ve Spojených státech se začal prodávat v roce 1993.

 

Na rozdíl od penisů nabízí dilda a vibrátory spolehlivé orgasmy

Více než polovina ženské populace používá vibrátor nebo dildo – ale proč? “Jsou spolehlivé a nikdy se neunaví,” říká sexuoložka Megan Stubbsová pro časopis Health. Jiná věc je, že jen 18 % žen dosáhne orgasmu pouhou penetrací, ukazuje výzkum. Vibrátor nabízí stimulaci klitorisu, která je pro vyvrcholení většiny žen nezbytná.

Vibrátory “fungují jako výkonné nástroje pro intenzivní orgasmy,” říká pro Health doktorka Jenni Skylerová, certifikovaná sexuální terapeutka, sexuoložka a licencovaná manželská a rodinná terapeutka pro stránky se sexuálními hračkami AdamEve.com.

Zejména u zaneprázdněných, unavených, vystresovaných žen nebo žen s nižším libidem nakopne vibrátor vzrušení mnohem rychleji než většina jiných pomůcek.

 

Vdané ženy používají vibrátor dvakrát častěji

Nejen svobodné ženy mají ve svém šuplíku vibrátor na baterie. Průzkum společnosti Adam & Eve zjistil, že vibrátory používá 50 % vdaných žen. Zatímco podle studie zveřejněné v časopise Journal of Sexual Medicine to dělá jen 29 % svobodných žen.

Tato čísla mohou znít překvapivě, ale nezapomeňte – mezi svobodné ženy patří i ty, které nikdy neměly sex, říká Queen. Méně zkušené ženy mnohdy nevlastní ani vibrátor. Naopak vdané ženy mohou používat vibrátor proto, aby snížily “orgasmovou nerovnost”, tedy skutečnost, že při partnerském sexu dosahují muži vyvrcholení častěji než ženy, říká Queen.

 

Vibrátory nejsou určeny jen k masturbaci

Podle téže studie časopisu Journal of Sexual Medicine: 80 % žen a 91 % mužů, kteří někdy použili dildo nebo vibrátor, se přiznalo, že si ho s partnerkou užívají. “Jsou zábavným doplňkem erotických hrátek,” říká Queen. “Mohou být kreativní pomůckou, jak to změnit, nebo mohou ženám pomoci dosáhnout orgasmu, když se jim to při partnerském sexu nedaří.” A pro tvou informaci, vibrace dělají dobře i mužům.

 

Prolínání orgasmů

V Tantraele podporujeme prolínání orgasmů, resp. dráždění klitorisu a současné používání skleněného dilda či dilda z polodrahokamu. Je to z důvodu možného znecitlivění jemných míst v yoni silnými vibracemi.

Navíc si můžeme říct, že penis našeho drahého také nevibruje, a přitom funguje velmi dobře 😉

 

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.