Yoni opalování

Je léto, teploty začaly být až tropicky vysoké, přesto spoustu lidí právě v tomto období onemocní rýmou a kašlem. Dobrá zpráva je, že k uzdravení nám zázračně pomáhá vitamín D, který přijímáme především ze slunce! Takže v létě sice kvůli klimatizacím častěji ochoříme, ale zároveň se rychleji vyléčíme. Ideální je každý den se na 10 minutek vystavit sluníčku (ve vhodnou dobu – brzy ráno nebo pozdě odpoledne, nechceme si přeci ublížit a spálit se). Proč ale opalovat celé své tělo a vystavit slunci i svou Yoni?

 

V angličtině poetický pojem Yoni Sunning označuje vystavení naší Yoni sluníčku, ale pozor jen na pár vteřin, maximálně dvě minutky! 

 

Nejedná se o nějaký výmysl dnešní doby, ale tato praktika je prastarou součástí taoistické praxe. Nazývá se Perineum sunning a jde o slunění hráze (oblasti mezi vaginálním otvorem/údem a konečníkem). Smyslem má být absorbování sluneční prány do genitálií, což údajně pomáhá zvýšit životní energii a probudit v nás kreativitu. Zde je pět výhod, které opalování Yoni přináší:

 

 • Zvýšení vstřebání vitamínu D

 

Jeden článek, který v posledních letech koluje internetem, říká, že 30 sekund slunečního záření na hrázi se vlastně rovná celému dni na slunci v oblečení. Sice to není potvrzené žádnou vědeckou studií, ale berme v úvahu, co dělají kočky celý svůj život. 😀 Ale teď vážněji. Faktem je, že čím více vitamínu D přijímáme, tím zdravější a šťastnější jsme a tím  kvalitnější spánek také máme. Takže hurá na slunce (bezpečně ale! – k tomu se ještě dále dostaneme).

 

 • Ohromný nárůst energie

 

Zkušenosti lidí praktikujících Yoni sunning ukazují, že dané ženy pociťují okamžité a dokonce vysoké návaly energie po několika minutách s Yoni odhalenou slunci. Může to být náhoda, ale vezmeme-li v úvahu, že kůže kolem hráze je opravdu citlivější, dává velký smysl, že také citlivěji reaguje na slunce a rychleji vstřebává jeho záření oproti našim ostatním “tlustším” vrstvám kůže.

 

 • Parádní booster serotoninu

 

Sluníčko je jedním z hlavních zdrojů serotoninu. Říká se mu také hormon štěstí a má až neskutečné účinky na naše tělo; zlepšuje náladu a paměť, vyvolává pocity klidu, spokojenosti a štěstí, zvyšuje sexuální touhu, pomáhá nám lépe reagovat na změny, reguluje trávení a přispívá ke zdraví našeho mikrobiomu ve střevech, mírní bolesti, podporuje srážení krve a hojení ran, bojuje proti depresím, migrénám a poruchám spánku.  Terapie slunečním zářením sloužila lidem dříve než byly objeveny antibiotika, takže pokud potřebuješ posílit imunitu, stojí za to ji vyzkoušet!

 

 • Zlepšení libida

 

Prosté odhalení Yoni na slunci na 30 sekund způsobí, že se tvá Yoni bude cítit obnažená a zahřátá. To může vyvolat pocity vzrušení z něčeho “zakázaného”. Všimni si, že vzrušení vyvolává v Yoni nejen vlhnutí, ale právě teplo, které vede k růstu sexuální energie a libida.

 

 • Probuzení kreativní energie

 

Určitě jsi to ode mě už párkrát slyšela – když proudí sexuální energie, probouzí se i energie kreativní. Není tedy žádným překvapením, že po několika minutách opalování Yoni, můžeš pocítit výbuch kreativní inspirace.Takže pokud se nacházíš v tvůrčí krizi, zkus se propojit se svým sexuálním centrem a dopřej mu trochu sluníčka!

 

Pár tipů pro opalování tvé Yoni

 

Aby opalování yoni přineslo více užitku než škody, hodí se dát si pozor na následující věci.

 

Ujisti se, že máš soukromí, abys byla uvolněná a nikdo tě při tom neviděl (pokud samozřejmě nejsi exhibicionista, to je pak jiný příběh).

 

Všimni si, zda do tvé ložnice nebo třeba obývacího pokoje dopadá v určitou denní dobu sluneční svit. Nastav si v telefonu budíka a udělej si každý den čas na pár minut této prastaré wellness praxe. Pokud ve svém domě/bytu nemáš místo, kde bys ses mohla bezpečně nahřát, najdi si místní nudistickou pláž (bez strašidelných zvrhlíků) a po vylezení z vody na pár vteřin roztáhni nohy.

 

Určitě ale nenechávej své genitálie na slunci příliš dlouho! Jak už jsme si řekly, tato oblast je velmi citlivá, takže 30 sekund až minuta je dostatečně dlouhá doba. Také si hlavně vyber vhodnou denní dobu, kdy slunce nesvítí tolik silně. Vyhni se času mezi 10:00 až 15:00.

 

A jde se na praxi!

 

Pokud chceš své Yoni dopřát přes léto speciální praxi, pak tady máš jednoduchý návod.

 

 1. Najdi si vhodné místo, ať už doma nebo v přírodě, kde se budeš cítit hlavně bezpečně a budeš tam mít prostor přijímat sluneční paprsky.
 2. Lehni si na záda s pokrčenými koleny od sebe a chodidly u sebe (jako v jógové poloze motýl v leže).
 3. Polož si ruce na lůno.
 4. Zatímco budeš absorbovat sluneční svit, dýchej zhluboka: nádech nosem, výdech ústy. Představuj si, že nádechem nasáváš sluneční energii do své yoni, hráze a zadečku a veškeré uložené napětí při výdechu vracíš zpět zemi.
 5. Pokud chceš podpořit rozproudění sexuální energie, zkus během těch 30ti sekund 30 krát stáhnout svaly pánevního dna. Při tomto pulzování si můžeš představovat, jak probouzíš svou kreativitu. 
 6. Jestli cítíš vzrůst libida, tak toho využij a udělej si příjemnou chvilku!

 

 Užívej si v létě sluníčko, zkus si na slunečním svitu zacvičit jógu, zatančit si, či zameditovat (ale používej ochranný faktor a vybírej si vhodnou denní dobu). Doplňuj si vitamín D a serotonin a poslouchej při tom své tělo, umírněnost je v tomto případě velmi užitečná.

 

Kéž je tvé léto plné radosti a klidu.🥰

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.