Co je to yoni egg?

Seznamte se

Jedná se o leštěný krystal ve tvaru vejce, který se v rámci dávné východní holistické medicíny používá pro  podporu revitalizace vaginální oblasti žen, a to ve smyslu fyzickém i psychickém. Soustředí se tedy na konkrétní zdravotní problém a současně hledá příčinu i přímo v duši.

Počátky jeho prvního použití uvádějí různé informační zdroje jinak, ale traduje se, že se první Yoni egg začalo používat již před 5000 až 7000 lety. Privilegium k jeho používání měly zejména královny, vysoce postavené ženy a konkubíny. Zajišťovaly si tím zdravé, mladistvé a pružné pohlavní orgány a dokonce i svůj mladistvý vzhled.

Uvádí se, že zdravotní stav vaginálních stěn se odráží na stavu pleti ženy. S prohlubováním praktik Yoni egg si ženy samy na sobě prověřily i spousty dalších pozitivních účinků, které s sebou Yoni egg přináší.

 Yoni pochází ze sanskrtu a má několik významů

 • posvátný chrám, posvátné místo
 • zdroj, pramen všeho života
 • vagina

Proto pro další komunikaci, texty, popisky a články budu používat slovo “yoni”, místo vagina.

Použití

Vajíčko z drahého kamene, které má pozitivně působit naši yoni. Co s ním? To už zřejmě tušíš. Pro správné naplnění poslání tvého Yoni egg je potřeba jej zavést do tvé yoni.

Ponechá se tam tak dlouho, jak je potřeba – ze začátku pár minut, postupně i několik hodin. Záleží na tobě.

Jakmile jej máš v sobě, vůbec o něm nevíš. Ale stěny tvé yoni a pánevní svalstvo ano. Můžeš tedy tak normálně fungovat – jít na nákup, do práce, na kafé a nechat Yoni egg ať pracuje na tom, co tvá yoni zrovna potřebuje.

Ale tím sranda nekončí. S vajíčkem lze provádět celou řadu jednoduchých cviků pro posílení svalstva pánevního dna.

Nicméně, vajíčko samo o sobě žádnou magii neudělá. Je nutná tvá akce. Tak jako když chce být muž dobrým fotbalistou, nestačí mu si jen zakoupit hezký míč. Musí s ním pravidelně trénovat. To, jaké výsledky ti praxe s yoni egg přinese, tedy závisí jenom na tobě. Praxí se rozumí cvičení – jóga s yoni egg. To ti pomůže svalstvo pánevního dna posílit. Nicméně, ne každá žena potřebuje svaly pánevního dna posilovat, ale naopak rozvolňovat. Pokud si nejsi jistá, pak se obrať na svého gynekologa a fyzioterapeuta. I s yoni egg lze vědomě rozvolňovat svaly pánevního dna. Yoni egg se v tomto případě pouze položí na podbřišek, kolem něj si můžete položit své teplé dlaně a prodýchávat své pánevní dno. V tomto případě vynechejte stahy svalů. Důležitý je vždy kontrast praxe s yoni egg – tedy posilovat, ale prokládat to i rozvolňováním. A současně si dopřávat i dny naprostého klidu bez praxe – například zejména během menstruace.

Při každém použití měj na paměti poréznost kamene. Jedná se o přírodninu, každý kus yoni egg je tedy originál a je porézní. Dodržuj proto vždy instrukce v přiloženém tištěném průvodci, kde je přesně popsáno, jak yoni egg hygienicky čistit, aby bylo tvému zdraví prospěšné a nikoliv naopak.

Proč ho chceš?

 • Používání vajíčka má nespočet výhod od těch fyzických až po ty psychické.
 • Nezaručuje, ale pomáhá k procitlivění oblasti yoni, díky čemuž u tebe může nastat konec předstíranému orgasmu.
 • Nejen, že můžeš mít orgasmus, ale i několikanásobný orgasmus či superorgasmický zážitek, který můžeš přenést a prožívat se svým partnerem.
 • Pomáhá posílit svaly pánevního dna, s čímž souvisí například vyřešení potíží s inkontinencí.
 • Díky posíleným svalům pánevního dna se z tebe může stát milenka snů.
 • Probouzí ženskou energii.
 • Pomáhá vytvořit milující a zdravý vztah s yoni, sexualitou a tebou samotnou.
 • Naučíš se znát své tělo a jeho potřeby.
 • Probouzí sexuální energii.
 • Dle zpětných vazeb našich klientek, pomáhá zharmonizovat menstruační cyklus, při správném a pravidelném cvičení jej může i zkrátit a zredukovat PMS.
 • Uvolňuje veškerý stres, traumata a negativní energie za léta nashromážděná v yoni.
 • Urychluje návrat stavu yoni po porodu do formy.
 • Harmonizuje čakry – dle druhu použitého krystalu.

Výše uvedené body jsou zde zveřejněny na základě vlastního dotazníkového průzkumu mezi více než 3000 našimi klientkami.

Výčet možných účinků používání Yoni egg by mohl pokračovat, záleží však dále na volbě kamene, jelikož každý krystal má své specifické vlastnosti.

Vyber si v e-shopu dle své vnitřní intuice právě ten, který se ti nejvíce hodí.

Jak Yoni Egg vyndat?

Zachovej klid. Dýchej. Vajíčko se zaprvé nikdy nemůže dostat tam, kam nechceme – tedy do dělohy a zadruhé, vždy si najde cestu ven.

Tomu pomůžeš tak, že vajíčko prostě “sneseš” – rozuměj vytlačíš, ideálně v poloze hlubokého dřepu s kolenama od sebe. Gravitace a lehké zatlačení udělá všechnu práci za tebe.  A pokud se bojíš, pak je pro tebe správná varianta vajíčko s dírkou a šňůrkou! To pak vytáhneš stejně snadno jako třeba tampon.

V e-shopu jsou tedy u každého nabízeného Yoni egg 2 varianty – s dírkou a bez dírky.

Vyber si to, na které se cítíš. Yoni egg s dírkou je dodáváno s hygienickou šňůrkou a kartáčkem na čištění dírky.

Na ty nejzákladnější otázky k Yoni egg najdeš odpovědi v tomto článku:

Yoni egg Q&A 

Pokud chceš poradit, jak si vybrat to své, pak mrkni sem:

Jak si vybrat yoni egg?

Pokud tě zajímá více z tajemství Yoni egg, orgasmu, zdraví, sebelásky, tak se neváhej mrknout na můj:

Instagram 

S láskou,

Michaela ▽

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.