Těší mě, Michaella EllaiYa Rhéa – aneb o mě

Michaella EllaiYa Rhéa, těší mě .

I. část

Toto povídání je spíše vtipně, snadno a rychle podaná forma toho, kdo jsem a jak vidím svět. Berte prosím s nadsázkou.

Dovolte mi se představit. Jmenuji se Michaela, ale přátelé mi vždy říkavali Mickey.

Před časem ke mně přišlo jméno mé duše, které zní Michaella EllaiYa Rhéa. V tomto jméně jsem to skutečně já, na cestě svého poslání.
Toto jméno mi odemyká můj potenciál a přibližuje mě k ostatním bytostem světla. Tedy i k Tobě.

Narodila jsem se jednoho slunečného dne – 27. září. Na každé mé narozky svítí slunce. Fakticky. Den po mých narozkách je státní svátek, což mi často hrálo do karet. You know what I mean.

Jako malá jsem ráda praskala bublinkové folie. Stále je ráda praskám.

Mám 2 bratry. O rok mladšího a o dva roky staršího. Ano, mám syndrom prostředního dítěte. Mladší brácha – hudebník, divadelník, prostě kreativec, antisportovec. Starší brácha – MUDr. (kožní), rybář, cyklista, sportovec.

A lítala jsem po venku jen s klukama, ale nikdy jsem nechtěla nosit kalhoty. Jen sukně a šaty. Stavili jsme bunkry v lese a chaty na stromě, stříleli z luku, spali v humně ve stanu…Jo a sbírala jsem vše, co se dalo. Od pohlednic, přes korálky, kaštany, nálepky, kamínky, céčka, kinder hračky…

Vyrůstali jsme v kompletní rodině – máma, táta, obě babičky i dědečkové. Myslela jsem si, že to tak má každý a byla jsem v šoku, když jsem zjistila, že ne. Stále máme kompletní rodinu, krom prarodičů.. a je to k nezaplacení.

Trávila jsem hodiny a hodiny tím, že jsem ležela ve svém pokojíčku, poslouchala oblíbenou hudbu a představovala si. Vizualizovala. Nikdy jsem u toho neusnula (jako teď). Byla jsem v naprosto jiné dimenzi. Nebo jsem si tak alespoň připadala. Žila jsem v hlavě často, ale uměla jsem si užívat i realitu. Na stopéro.

Moje nejoblíbenější knížky z dětství jsou Petr Pan a Alenka v říši divů. Stále jsou to moje best of.

Neuměla jsem vyslovovat R a Ř. Místo R jsem říkala J – tjáva, místo tráva. Místo Ř jsem říkala F – feficha, místo řeřicha. Pánbůh zaplať, že jméno Míša neobsahuje tato pekelná písmenka.

Skoro celý život jsem tvrdila, že když mi byly 4 roky, tak to byl můj nejlepší rok života. Vůbec si nepamatuju proč. Jen si vzpomínám, že jsem často lítala. Levitovala. Ale už nevím, zda to byl sen, nebo jsem fakticky lítala.

II. část

Babička mě často oslovovala “dušičko moje”.  Až teď chápu, jak hluboký to má význam, a že já nejsem toto tělo, ale jsem nesmrtelná DUŠE…

Od mala jsem věřila v nadpřirozeno. Ještě aby ne, když jsem ho všude viděla a cítila. Víly, skřítci, lesní dévy, mořské panny, tajné brány do jiných světů, ztracené poklady, čáry i máry. Nepochybuju, že jsi to měla stejně, jen si na to možná nevzpomínáš.

Puberta mi to ale více méně zničila. Byla jsem divoká a myslela si, že jsem nezničitelná, že mám ve všem pravdu, a že se celý Vesmír točí kolem mě. Ach, tak naivní. (To jsi měla možná taky stejně, viď? Řekni, že jooo.)

(Bývala) Jsem partyanimal. Tanečky na parketě, na podiu, za barem, na baru, ve výtahu… party kdekoliv, kdykoliv. Teď mohu však s naprosto ledovým klidem konstatovat, že jsem vyřáděná až, až!
Myslím.

Ve škole jsem měla ale i tak samé jedničky, a tak jsem šla na gympl. To byl ale úlet nápad. Behěm studia gymplu jsem pracovala o víkendech za barem. Na tajňáka. Vždy jsem řekla, že budu prostě spát u kámošky. Naši na to přišli asi po půl roce a zakázali mi to, ale já pokračovala dál. (Pak už si zvykli.)

Jsem ve znamení Vah. ♎︎ Jop, pořád váhám a potřebuju mít ve všem rovnováhu, spravedlnost a harmonii. Mám ráda rovnováhu zejména mezi světem racionálním, materiálním a tím iracionálním, spirituálním.

S tím, že jsem Váha určitě souvisí, že nemám ani jedno tetování. Nápadů je hodně, ale nemůžu se rozhodnout!  A říkám si, že teď už je snad i vyjímečnější tetování nemít!

Za to mám 3 piercigy. (Všechny na viditelném místě, sprosťáci.) Teda měla jsem 3, teď už mám jen dva…jelikož microdermální piercing pod okem se rozhodl, že už se mnou dál nebude, něvděčník jeden.

Mám dohromady cca 6 jizev, které čítají dokupy na nějakých 70 stehů. Ale ani jednou jsem neměla nic zlomeného.?(ťuk, ťuk)
edit: …ehm, kvůli tomu microdermálu mám teda sedmou jizvičku pod okem.

Zažila jsem 3 autonehody. Ani jednu jsem nezpůsobila já a nemám z nich žádnou z těch jizev.

Bydlím s přítelem v Praze, ale pocházím z Moravy. I tak se považuju za občanku celé Země. Celého vesmíru. Hranice mezi státy nezapadají do mého konceptu bytí.

Jako správná Moravačka (ze Slovácka) jsem chodila do 18ti let v kroji. Kvůli nízkému tlaku jsem v něm skoro vždy omdlela, kroj mám do teď. Teda kroje mám 3.. od babičky.

Jo a minulý rok taťka vypálil kolem 70 litrů slivovice. Škoda, že alkoholu už neholduju, za posledních 11 měsíců jsem pila asi 3x. Nevidím již důvod, proč své tělo a mysl vědomě trávit.
(pivo nepočítám, jelikož k zelí to bez piva nejde!)

III. Část

Prvního francouzáka mi můj kluk nadrzo vlepil během naší svatby. Nelíbilo se mi to a byla jsem celá zaslintaná. Bylo to ve druhé třídě na základce. První orgasmus se zjevil v šesti letech. Nevěděla jsem, co to je, tak jsem tomu začala říkat “ten dobrý pocit”.

Celý život nemůžu přibrat. To není výhoda. Podařilo se mi stabilně přibrat 4 kg s přechodem na veganství a s pravidelným tréninkem poledance. V poledance si teď dávám pauzu. Jím vegansky od srpna 2017. Začlo to kvůli zdraví a touze poznat nové chutě, ale teď už tak jím z etického důvodu, miluju totiž zvířata. Všechna, ne jen domácí mazlíčky. Nevidím rozdíl mezí duší lidskou a zvířecí. Mezi telátkem a koťátkem.

Když jsme u toho jídla, tak nepiju kafé. Nikdy v životě jsem ho nepila, nevoní mi. Ale kakao s mandlovým mlékem, to už je jinááá. Hmmm, kakao.

Miluju, když prší a já nemusím jít ven. Můžu to jen poslouchat z tepla domova a cítit vůni deště. Ale víc miluju sluníčko a zřejmě asi proto mi ho někdo tam nahoře dává pravidelně k narozkám. Ráda pozoruju psy, jak vítají své páníčky. A taky děti, jak si dokážou venku s nadšením hrát a nic než přítomný okamžik k tomu nepotřebují.

Mé vlasy už zářily snad ve všech barvách duhy, ale teď už si vlasy nebarvím skoro 2 roky. Takže ano, to, co mám na hlavě, je moje přirozená barva vlasů.

Zpívám, tancuju a maluju. Mooooc ráda! Ale neumím ani jedno z toho.

Mám slabost pro japonské anime pohádky. Nejvíce ty od Hayao Miyazakiho, Spirited Away (Cesta do Fantazie) jsem viděla minimálně 10x.

Minulý rok jsem procestovala Thajsko, Bali, Lombok, Singapur. Sama se sebou (jen to thajsko částečně s přítelem). A doporučuju to naprosto všem. Ne ty stejné destinace, ale to samostatné cestování. Bylo to to nejlepší rozhodnutí v mém životě!

Vždy jsem měla jen oneway ticket, nevěděla jsem, kam se posunu a přeletím dál, všechno jsem rozhodovala až cestou.
Zažila jsem spoustu nevídaných zážitků, poznala kopu lidí z celého světa a vznikla díky tomu i Tantraela.

 IV. část

První film, co jsem jako prcek viděla v kině byl Indiana Jones. To na mě udělalo takový dojem, že jsem pak chtěla být skoro do 18ti let archeoložkou. Dokud mi to nadšení nepošlapala jedna drsná úča dějáku. Grrrr.

Tak jsem šla na ekonomku. Mělo to tak být.
Poznala jsem tam svého nejlepšího kámoše, promovali jsme spolu z Ekonomie a managementu na Bc. studiu. Já pak pokračovala na obor Průmyslové inženýrství a on na obor Finance.
Jojo, chodíme teď spolu.

Mám přítele, milujeme se. Nutím ho koukat se mnou na horory a on mě zas nutí otužovat se. A konečně se nám po třech letech vztahu vykrystalizovaly rozkošné přezdívky – Čumo (já) a Ňounič (on). Vzniklo to z “čumáčku” a ”ňuňo”. Nenaděláš nic.

I když jsem odpromovala na inženýrském studiu, stále jsem nevěděla, co chci v životě dělat. Ano, je to šílený, ale zcela normální jev mnoha studentů. Lidí. Všech. Takže pokud stále nevíš, co se životem, buď v klídku.

Odjakživa jsem však věděla jedno. Chci se věnovat “něčemu spirituálnímu”. Což je dost široký pojem, který jsem si však časem hodně specifikovala a to tak, že jsem se rozhodla věnovat svou energii zejména ženám a posvátné ženskosti a sexualitě. To je právě to zaměření, kterému jsem se věnovala o všech volných chvílích během studií a během celého mého života.

A tak jsem tu teď pro tebe, pro každou z vás. Děkuji, že jste se mnou na této cestě.

To jsem ve zkratce já, Michaella EllaiYa Rhéa. Těší mě.

Pokud mě budeš chtít poznat více do hloubky, můžeš si poslechnout 3 podcasty, kde jsem se otevřela světu a popsala svou cestu od narození.

1. díl – Mystika dětství a dospívání
2. díl. – DospěLOST a mé Tao
3. díl – Tao se naplňuje – našla jsem svou životní cestu

Nebo se můžeme potkat na nějaké z mých offline akcích, které zveřejňuji na svém instagramu : @tantraela

A pokud máš raději komunikaci v angličtině, nebo se chceš více ponořit do toho, co vytvářím, jsi zvána či zván na můj anglický instagramový účet: @elaaiya.rhea


S láskou,
MichaElla ♡
Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.