Nahota a její výhody

Benefity nahoty – proč trávit více času nahá 

 

Svlékáš se jen proto, abys mohla vlézt do sprchy nebo vany? Pokud ano, mohly by tě překvapit následující skvělé výhody užívání si nahoty. 

 

Zde je 5 důvodů, proč trávit více času nahá, a tipy, jak se v nahotě cítit pohodlněji:

 

  1. Plné přijetí svého těla

 

Bohužel má stále mnoho žen potíže přijmout a milovat své tělo. Tomu může ale pomoci častější chození doma nahá. Díky nahotě jsi nucena své tělo více vnímat, všímat si ho a pozorovat. Po nějaké době zjistíš, že není co skrývat či za co se stydět. Poznáš, že dokonce tvé “nedostatky” jsou unikátní a speciální a budeš si jich nakonec i vážit. Nahota ti pomůže být více propojená se svým tělem.

 

  1. Udržení zdravé yoni

 

Tvá yoni potřebuje dýchat! Chození bez kalhotek je skvělým způsobem, jak předcházet podráždění pokožky a hlavně rozvoji kvasinkových a bakteriálních infekcí. 

 

  1. Podpora lepšího spánku

 

Během spánku je tvé tělo zaneprázdněné opravou buněk, uvolňováním potřebných látek a obnovou energie. Kvalitní spánek je tedy zásadním faktorem pro udržení zdraví. Snížení tělesné teploty je prokázaný způsob, jak podpořit hlubší a klidnější spaní. Kromě udržování většího chladu v ložnici můžeš snížit tělesnou teplotu i právě spaním bez pyžámka. Nemluvě o tom, že si tělo přes noc odpočine od škrcení oděvu, nepříjemných švů a uplých gumiček v oblasti pasu.

 

  1. Posílení intimity

 

Pokud jsi ve vztahu, je nahota velmi účinným a jednoduchým způsobem, jak prohlubovat s partnerem pouto a probouzet intimitu ve vztahu. Pocity blízkosti a touhy po tom druhém se výrazně zvýší, když necháš svého partnera, aby se na tobě kochal pohledem. Navíc společné mazlení bez oblečení je pak mnohem intenzivnější. Je dokázáno, že doteky kůže na kůži podporují uvolňování oxytocinu, známého jako “hormon lásky“, který pomáhá udržovat fyzické a emocionální spojení.

 

  1. Ponechání rozsvícených světel

 

Čím více času budeš trávit nahá, tím více ti poroste sebevědomí a budeš se cítit dobře ve svém těle. To znamená, že až přijde čas na milování se s tvým partnerem, nebudeš chtít zhasínat světla. Spojení si tak oba mnohem více užijete, jelikož muži jsou známí pro své převažující vizuální vnímání. Pohled na svou partnerku a skenování každého centimetru jejího těla je pro ně velkým potěšením.

 

Pokud je ti nepříjemné být nahá, zde je několik způsobů, jak si to usnadnit:

 

  • Zkus začít spát nahá – je to nejlepší cesta, jak si na nahotu nenásilně zvyknout, protože člověk může být zakrytý peřinou a přitom si stejně užívat benefity nahoty a zlepšení dobrého pocitu z vlastního těla.

 

  • Před sprchováním se svlékni o pár minut předem, než skočíš do koupelny. Pokaždé se pokus svůj nahý čas o trošičku prodloužit.

 

  • Svlékni se a postav se před zrcadlo a vyjmenuj nahlas 10 věcí, které na svém těle miluješ. Tyto věci si pak pravidelně opakuj, když budeš nahá.

 

Jsi připravená strávit více času nahá? 

Stejně jako u všeho, co se týká tvého těla, je důležité poslouchat se a držet se toho, co je příjemné tobě. Nespěchej na sebe a hledej způsoby, které ti vyhovují pro sblížení se se svým tělem. Přeji ti krásnou cestu k sebepřijetí a úctě k vlastnímu tělu.

 

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.