Aktivační rituál sebelásky

Tvé tělo je božské! Tvé tělo je svaté! Tvé tělo JE Bohyně! Jedním z nejsilnějších učení tantrické tradice je, že tvé tělo je svatým obrazem božského vědomí. Když toto učení aplikuješ na své ženské tělo, zažiješ radikální AHA moment!

Proč?

Protože ženské tělo bylo po tisíce let systematicky potlačováno, odsuzováno a kritizováno. Na to můžu říct jen, že je na čase, abychom již opustily negativní myšlení o svých krásných tělech a vyšly vstříc sebelásce. Pokud jsi připravena přestat se sebekritikou a získat zpět svou sílu, potěšení a své plné vyjádření, nauč se se mnou aktivační rituál Bohyně, který ti pomůže přestat se sebekritikou a naučí tě se vnímat jako ztělesněnou božskost.

Ach, ta historie

Pokud chcete ženě sebrat její veškerou energii, naučte ji nemít ráda své tělo. K nepřijetí svého tělo je zapotřebí enormní množství energie. Tato obří energie, kterou používáme k tomu, abychom po většinu života neměly svá těla v lásce se dá ale využít mnohem lépe a prospěšněji. Vím, že se to snadno řekne, protože jsme byly celý život vedeny k tomu, abychom se srovnávaly, kritizovaly a vzhlížely k „lepším a hezčím“ ženám. Jen se zkus zeptat svojí maminky či babičky ať ti řeknou, které části nebo vlastnosti svého těla na sobě mají rády a vsadím se, že dostaneš opačné odpovědi.

Kolektivní zranění

Všechna tato přesvědčení plynou z kolektivní kritiky, předsudků a hodnocení ženského těla, které mají původ ve věřících a patriarchálních společnostech. Tyto postoje pak navíc byly v ženách tak silně ukotveny, až si je ženy přijaly za své a věřily, že je to tak správně. I když mluvíme o věcech, které se děly před několika tisíci lety, na toxické ideály krásy z nijak daleké historie si vzpomene každá z nás. A bohužel spousty z nich dodnes přetrvávají v různých kulturách po celém světě.

To není můj případ!

Je to téma, které se zdá, že se nás zdánlivě netýká avšak v našem těle bude pravděpodobně zakořeněn alespoň jeden mezigenerační program, který nás bude nevědomě navádět, abychom alespoň po troškách neměly rády svá těla, kritizovaly se, či si snily, že by to vždy mohlo být lepší, hezčí, pevnější, hladší, menší, plnější, voňavější, hubenější či větší.

Moje tělo je můj chrám

Jedna z nejvíce transformačních technik, kterou můžeš provést a která může vést k tomu, že si vezmeš zpět svou sílu, probudíš svou sexualitu a ukotvíš se sama v sobě je – kompletní odpojení od pocitu, že je s mým tělem něco špatně a kopanec do koulí našeho vnitřního kritika. Místo negativních pocitů si opravdu mohu dovolit myšlenky, že moje tělo je můj dokonalý a božský chrám, který je tu vždy pro mě a nikdy s ním není nic v nepořádku.

Ztělesněné božství

Silné učení v tantrických tradicích hlásá, že mé tělo je mapa božství a tento pohled se vztahuje na všechna pohlaví. U ženského pohlaví může toto přesvědčení ale vést k radikálním změnám. Jakékoliv tělo ženy tu opravdu není proto, aby se měnilo, tělo ženy je dokonalé samo o sobě. Když necháš tuto jednoduchou větu v sobě pár okamžiků rezonovat a zkusíš se odevzdat pocitům, že jsi opravdu úžasné, ztělesněné božství může ti to přinést reálnou změnu pohledu na věc. K tomu tě navíc v následujících řádkách provedu aktivačním rituálem Bohyně.

Aktivační rituál

Připrav si intimní a ničím nerušený prostor, který bude ztělesňovat tvůj božský chrám. Dej si na čas a všechny popisované úkony prováděj pomalu a se soucitem sama k sobě. Můžeš si zapálit svíčky, zapnout oblíbenou hudbu či cokoliv jiného, co tě dokáže uvolnit. V dosahu ruky si připrav tvůj oblíbený, přírodní olej na tělo. Začínáme…

Svlékni se, postav se před zrcadlo a dlouze se zadívej na své tělo. Pohlaď se kdekoliv ucítíš potřebu a dále pozoruj své božské tělo vlídnýma očima a přijímej vše, co k tobě přichází. Pokud budeš cítit potřebu křičet, plakat či se jiným způsobem projevit, nebraň se tomu. Vnímej samu sebe jako královnu, kterou jsi. Dále pozoruj své tělo a zkus přimět svou mysl, aby na tvé tělo nahlížela s laskavostí.

Až ucítíš, že nastal čas, můžeš se přesunout do horizontální pozice, ať už na zem či na postel. Nyní sáhni po olejíčku, jemně ho zahřej ve svých dlaních a začni masírovat svá božská prsa. Hluboce se nadechni a vydechni do svých dlaní. Pomalu se začni spojovat se svou ženskou esencí. Tvé tělo je nádherné a zářivé. Dopřej si hluboký a hlasitý výdech, pouštěj z těla nahromaděnou energii.

Pohlaď a jemně namasíruj své bříško. Vnímej, že se pořád dotýkáš bříška Bohyně. Nádech a výdech. Přesuň se ke sve yoni a pokračuj v božské a vědomé masáži. Dále můžeš pokračovat s jakoukoliv částí těla, ale vždy s vědomím, že se dotýkáš Bohyně. Pokračuj tak dlouho, jak jen potřebuješ. Celý rituál ti může trvat pět minut, nebo klidně hodinu.

Přijetí

Tato ozdravují lázeň vlastních doteků a vědomé mysli tě dokáže instantně naladit na pořádné Goddess vibes, které se pak mohou promítnout i do vnímání lidí okolo sebe. I pokud přijímáme naše tělo v pořádku takové, jaké je – neznamená to, že se nemůžeš nalíčit, dojít ke kadeřnicici, dát si do těla ve fitku, či o sebe jakýmkoliv jiným způsobem pečovat. Všechny procedury by ale měly být naším doplňkem, protože to nejdůležitější již máme. Pokud jsme na vlně sebelásky a přijetí, jsme i k ostatním lidem vřelé, přející i milující. Vše vychází z nás.

 

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.