Jak používat krystaly ve Feng Shui

Přírodní krystaly jsou dary matky Země, které se vyskytují v mnoha krásných odrůdách a existuje mnoho kreativních způsobů, jak s nimi pracovat, abys doma vylepšila své feng shui. Nejpříznivější způsob, jak vnést krystaly do tvého domova, bude záviset na tvém záměru. Ať už chceš pracovat na zvýšení své energie, pozvat do svého života více vášně nebo pěstovat sebelásku, zde je několik našich oblíbených způsobů, jak pracovat s krystaly ve svém domově.

Uzemni se

Protože přírodní krystaly pocházejí ze Země, jsou ve feng shui spojeny s prvkem země. Energie země podporuje uzemnění a stabilitu. Pokud se cítíš neukotvená, možná budeš chtít do svého domova pozvat více kvalit zemského prvku. Mezi krystaly, které mají obzvlášť silné spojení s elementem země, patří tygří oko a turmalín. Jakmile si vybereš druh krystalu, se kterým budeš pracovat, umísti jej do středu tvého domova nebo ložnice. Podle feng shui je střed prostoru spojen s prvkem země a také tvou celkovou pohodou. Jedná se o důležitou oblast, pokud jde o uzemnění, protože se dotýká všech ostatních oblastí tvého domova a poskytuje pevný základ pro všechny aspekty tvého života.

Ametyst

V naší Tantraela kanceláři si rozhodně největší oblibu získal magický ametyst. Tento kámen má údajně uklidňující a konejšivé účinky. Často se doporučuje pro zklidnění mysli, meditaci a soustředění. Kromě toho může ametyst pomoci posílit intuici a podpořit duchovní moudrost. Díky této kombinaci je ametyst mocným nástrojem při rozhodování, pomáhá přijímat intuici a důvěřovat jí a zároveň zklidňuje zaneprázdněnou mysl. Ametyst také pomáhá propojit a harmonizovat fyzické, mentální a emocionální tělo. Dokáže pročistit auru a vytvořit větší stabilitu. Propojuje také nebe a zemi a spojuje duchovní inspiraci s rozumem a intelektem.

Vytvoř si uklidňující ložnici

Vzhledem ke schopnosti ametystu zklidnit a ztišit mysl a navodit pocit klidu je to skvělý krystal pro zmírnění neklidu. Zkus si ametyst umístit na noční stolek nebo pod postel, abys podpořila hlubší, posilující odpočinek. Ametyst ti také může pomoci vybavit si sny, takže jej můžeš mít poblíž postele s úmyslem podpořit větší spojení s tvým světem snů.

Aktivuj oblast Qian – oblast pomáhajících lidí

Vzhledem k tomu, že ametyst má schopnost spojovat nebe a zemi, může být vítaným doplňkem pro vytvoření silnějšího spojení s vesmírem nebo k pozvání více pomoci z nadpozemských zdrojů. Toho můžeš dosáhnout umístěním ametystu do oblasti Qian, která je spojena s dobrodinci, cestováním a také s pojmem nebe. Chceš-li najít pozici Qian ve svém domově, postav se do vstupních dveří svého domu čelem dovnitř. Pravý roh, který je ti nejblíže, bude znázorňovat Qian.

Aktivuj Xun – oblast bohatství

Oblast bohatství ve feng shui, čínsky nazývaná Xun, je spojována s hojností všeho druhu. Je také spojena s pocitem vlastní hodnoty. Je to jedna z nejoblíbenějších oblastí feng shui a úzce souvisí s fialovou barvou. Pokud chceš pracovat na tom, abys do svého života přivolala více hojnosti, ať už finanční nebo jiné, zkuste si do oblasti Xun doma nebo v ložnici umístit krystal ametystu. Oblast Xun neboli oblast bohatství najdeš tak, že se postavíš ke vchodovým dveřím svého domova nebo ložnice a podíváš se dovnitř, přičemž vyhledáš nejvzdálenější levý roh. Ten bude reprezentovat tvou oblast Xun.

Vytvoř si ochranu

Je důležité, abys ses ve svém domově cítila bezpečně, a to někdy může znamenat přidání vrstvy energetické ochrany. Mnohé krystaly mají schopnost stínit, pohlcovat a přeměňovat negativní energie, takže mohou být pro tento účel dokonalým nástrojem. Jedním z našich oblíbených způsobů použití krystalů k ochraně je vytvoření mřížky ve tvém domě nebo pod postelí. Můžeš to udělat tak, že do každého rohu svého domova nebo pod čtyři rohy své postele umístíš krystaly, jako je černý obsidián nebo černý turmalín.

Pěstuj lásku k sobě samé

Někdy je nejdůležitější věcí, na které musíme pracovat, uzdravení vlastního srdce a pěstování sebelásky. Pokud s tebou tato věta rezonuje a chceš pracovat s krystaly, doporučuji ti, aby sis našla krystal, který se spojuje s energií srdce, jako je růženín nebo křišťál. Tento krystal si můžeš umístit na noční stolek nebo na jiné místo v ložnici, které je pro tebe významné. Možná budeš také chtít nosit některý z těchto krystalů v blízkosti srdce, například formou náhrdelníku.

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.