Jak se zamilovat do své yoni

Pokud chceš zažít úplné sebepřijetí, musíš se plně seznámit s každým centimetrem svého těla, včetně své yoni. Zamilovat si svou yoni není ale něco, co by nám bylo odjakživa přirozené. Když jsme vyrůstali, často jsme se setkávali s výroky typu “nedotýkej se jí”, “je špinavá”, “nehraj si s ní”. Od svých vrstevníků jsme si mohli vyslechnout prapodivná označení našich intimních partií, což velmi snadno mohlo vést k pocitu, že je s námi něco špatně. 

Jak tedy máme proboha milovat to, čím jsme byly obdařeny? Jak máme věřit, že to, co máme, je krásné? Stále častěji se setkáváme s hnutím za pozitivní vnímání těla a my jsme pro! V Tantraele rády oslavujeme různá těla všech tvarů, velikostí a barev… Ale jak jít ještě hlouběji? Pojďme se podívat na několik způsobů, jak si můžeš (znovu) zamilovat svou yoni.

Nesrovnávej se

Pokud se občas sama nebo s partnerem podíváš na erotický film, je důležité si uvědomit, že většina erotických snímků, kterým jsme v pornu vystavené, je extrémně zkreslená. Někdy toto zkreslení zahrnuje digitální úpravy, nebo ve snímku vystupují pouze herečky, které podstoupily labioplastiku. I když si to možná neuvědomuješ, toto zobrazování stále ovlivňuje tvou mysl na podvědomé úrovni. To může být kontraproduktivní pro pokrok, kterého se snažíme dosáhnout. Během procesu učení plného přijetí své yoni věnuj velkou pozornost obrazům, kterým se necháváš vystavovat. Srovnávání toho, co máš mezi nohama, s tím, co vidíš v pornu, tě může ve tvém pokroku vrátit zpět. 

Přibliž se k ní pěkně zblízka

Pomocí ručního zrcátka si svou yoni pořádně prohlédni zblízka. Zpočátku to může být konfrontační, nepříjemné a mohou v tobě vyvstat i pocity studu, ale čím pravidelněji to budeš dělat, tím více začneš rozumět svému tělu a můžeš dokonce objevit nová centra rozkoše při sebemilování. Proč nezabít dvě mouchy jednou ranou? Sledování sebe sama při masturbaci je nejen obrovsky vzrušující, ale také naplní tvé tělo endorfiny a oxytocinem, hormonem lásky, který přirozeně zlepší milostné pocity vůči tvé yoni. Podívej se na svou yoni v různých denních dobách, v různých fázích cyklu a v různých bodech vzrušení. Ani nevíš, kolik žen, se kterými jsem pracovala, se nikdy nepodívalo na svou yoni. Proto je prvním krokem skutečné poznání, jak tvá vulva vypadá.

Yoni napářka

Doporučujeme podívat se na svou yoni před napařováním i po něm, vidět svou vulvu zduřelou a plnou krve může být napoprvé trochu konfrontační, proto si ji dobře prohlédni i předtím, abys věděla, jak vypadá v “normální” den. Pravidelné napařování nám pomáhá spojit se s menstruačním cyklem, naší plodností, zvládat stres a zvýšit krevní oběh, což přirozeně zvyšuje lubrikaci a citlivost vedoucí k větší rozkoši, což je příjemný benefit, kterému se dá těžko odolat.

Sebeuspokojení bez vibrací

Intenzivní vibrace znecitlivují tvou yoni. Dopřej si pomalé sebeuspokojování rukama, skleněnými dildami nebo křišťálovými hůlkami. Pro klouzavost a lepší prožitek používej vždy dostatek lubrikantu. Prozkoumej všechny oblasti své vulvy a vagíny, zjisti, co a kde je ti příjemné. Objevuj různé tlaky, pohyby a úhly. Často se při sebeuspokojování můžeš přistihnout, že sáhneš po “starých věrných” pohybech, o kterých víš, že tě dovedou k extázi. Ale praktikovat pomalé sebeuspokojování a zkoumat a poznávat své vnitřní fungování je mnohem uspokojivější zážitek a  dosažené orgasmy, které jsou často čípkové, či celotělní ti představí jiný level hlubokých, orgasmických pocitů.

Požádej partnera, aby se podíval na tvou yoni

Pokud chceš jít ve svém zkoumání hlouběji, zapoj svého partnera. Lehni si na záda a rozkroč nohy, zatímco partner sedí před tebou. Požádej ho, aby popsal tvar, strukturu a barvu tvé yoni. Protože jsme často sami sobě tím nejhorším kritikem, může ti tato zkušenost pomoci, když ti tvůj vědomý partner popíše svými slovy, co vidí. Může to být transformující zkušenost, která ti pomůže sblížit se se svou yoni jiným způsobem. Skvělou příležitostí je to udělat hned po relaxační koupeli ve vaně nebo po intimním styku.

Chovej se ke své yoni s naprostým respektem

Nikdy se o své yoni nezmiňujte žádným hanlivým způsobem. Slib si, že o své vagině budeš mluvit pouze pozitivními, uctivými výrazy a popisy. V případě potřeby ti s tím může pomoci vědomý partner a to tak, že tě okamžitě zarazí, pokud uslyší, že o sobě mluvíš hanlivě.

Seznam se s yoni egg

Yoni vajíčko je mocný nástroj, který má mnoho výhod. Posiluje svaly pánevního dna, oživuje cit ve vagíně, zvyšuje přirozenou lubrikaci, zvyšuje libido a celkově se díky němu budeš cítit jako sexy, mocná královna s magickým tajemstvím, když ho zrovna budeš mít v sobě. Jedním z prvních kroků při pěstování hlubšího spojení se svou yoni je praxe a cvičení s yoni vajíčkem.

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.