Sebeuspokojováním k osobní transformaci

Ženo, naše sexualita je hlubokým portálem k probuzení osobní síly, cílů a naplnění života. I když existuje nepřeberné množství praktik, které tě mohou na této cestě vést, sebeuspokojování je nepochybně jednou z těch nejmocnějších.

Sebeuspokojení je samozřejmě hlavně o tom, dělat to, co je pro tebe nejpříjemnější, tedy být intuitivní, naslouchat svému tělu a užívat si samu sebe. Existují však přístupy, které ti mohou přispět k obzvláště velkým posunům na cestě k většímu potěšení, orgasmům, sebevědomí, lásce k tělu, vztahům a dalšímu.

1. Zvědomění a zkoumání svého celého těla

Představ si sexuální fantazii, kde se tvůj partner zaměří jen na laskání tvého těla a na nic jiného – jak by tato představa přesně probíhala a ​​jaké bys během ní zažívala pocity?

Na které konkrétní části by se zaměřil?

Ženy často touží po delších předehrách se svými partnery – ale upřímně, když přijde na sebeuspokojování, uděláš si čas na to, aby ses skutečně otevřela svému vzrušení a cítila jej v každé své buňce, než dojdeš k orgasmu?

Prožitek vzrušení a potěšení zapojuje všechny naše smysly a vyžaduje také správnou rovnováhu mezi relaxací a aktivací nervového systému. Dotýkání se a vnímání celého těla ti může pomoci uvolnit a zbavit stresu (stres je to, co často přispívá k nízkému libidu nebo potížím se vzrušením!), vytvořit si větší povědomí o vlastních emocích a napětí, které se ve tvém těle aktuálně nachází a nakonec naladit se na sebeuspokojení velmi intimním a naplňujícím způsobem.

Navíc tím, že se budeš častěji dotýkat a prozkoumávat celé tělo, nikoli jen dobře známé erotogenní zóny, můžeš objevit nové způsoby, které tě ještě ani nenapadly!

2. Zdroj intuitivní energie

Zatímco dráždění klitorisu je samozřejmě příjemné, zkoumání a objevování vnitřních stěn yoni je neocenitelné. Velký posun ucítíš, když budeš věnovat více pozornosti a uvědomění pocitům, napětí a potěšení dostupnému uvnitř yoni a celkově si zvědomovat svou yoni a lůno jako intuitivní zdroj energie.

Intenzivní vzestup a pokles potěšení z dráždění klitorisu je skvělý, ale spojení se sebou samou expanzivními, srdce otevírajícími a život měnícími zážitky slasti a orgasmu, které máš k dispozici, dalece přesahují vrcholnou přitažlivost klitorisu.

Nezapomeň, že napětí a emoce se často ukládají uvnitř yoni, takže hlubší procesy sebeléčení a transformace často probíhají prostřednictvím zkoumání vnitřních stěn a děložního čípku.

A jak již bylo řečeno, nikdy nezapomeň zacházet se svým tělem s úctou a pokorou, dopřej si dostatek času na to, aby ses cítila být připravená na vnitřní stimulaci, než začneš se svým objevováním.

3. Zapojení srdeční čakry

Pokud je pro tebe samotný sex nebo sebeuspokojování nudné, může to být proto, že tvé srdce je uzavřené. Uzavřené vůči partnerovi nebo některým pocitům, kterým se bráníš.

Technika, která by mohla v tomto případě pomoci, je věnování více pozornosti a masáž prsou – pro začátek jako součást masáže celého těla, anebo se masáží výhradně soustředit na oblast hrudníku. Touto technikou můžeš probudit a otevřít své srdce, zároveň zvýšit vzrušení.

Mnoho žen se z různých důvodů vůbec nevěnuje svému poprsí, takže věnování zvláštní pozornosti oblasti srdeční čakry může být nápomocné k obnově tohoto spojení a probuzení potěšení.

4. Správné dýchání a cirkulace energie

Dech je nezbytný pro cirkulaci sexuální energie, rozšiřování rozkoše i orgasmu a pomáhá nám procházet emocemi, které přicházejí během sebeuspokojování.

Existuje mnoho dechových praktik, které můžeš použít ke zlepšení prožitku, ale pro začátek – při sebeuspokojování si jednoduše zvědom svůj dech a všímej si, zda se mění a proč. Pak záměrně zpomal, prohlubuj svůj dech a přitom sleduj, jak to ovlivňuje tvé pocity a tok uspokojení.

Už cítíš rozdíl s vědomým dýcháním?

5. Sebeúcta, naslouchání a důraz na trpělivost

Abys skutečně prohloubila spojení se sebou samou a zažila transformační posuny při sebeuspokojování, je nezbytné zůstat vědomá fyzickým a emocionálním pocitům ve tvém těle, ctít je a následovat. Jde o to považovat tělo za svého učitele, naslouchat a reagovat na to, co samo chce.

Silným předpokladem pro úspěch je vzdát se jakéhokoli očekávání – zejména prožitku potěšení nebo vůbec orgasmu. Když si dopředu vytvoříš jakákoli očekávání, okamžitě se uzavřeš před růstem a objevem, ke kterému může dojít jedině v momentě, kdy si uděláš prostor pro absolutní přítomnost a otevřenost. Takže pokud si dopředu vytvoříš představu konkrétního zážitku, nenecháváš si tak prostor cítit a hlavně zpracovávat ty věci, které mohou být v cestě tvého vytouženého zážitku!

Jednoduše jde o prozkoumávání, naslouchání a respektování čehokoliv, co přijde a přijít má. Zajímavé je, že čím více tomuto procesu budeš věřit a odevzdáš se mu, tím větší potěšení zažiješ!

6. Hlasový projev

Mezi naším hrdlem a yoni existuje silné spojení. Čím více si dovolíš hlasově vyjádřit všemi způsoby, tím více se yoni otevírá tvým pocitům a potěšení. Umožni si vyjádření všech emocí a zvuků – včetně hněvu, smutku, smíchu atd.

Vokalizace zvuků a emocí je také nezbytná v procesu léčení.

 

I když zkusíš jen jeden z těchto příkladů, věřím, že rychle zaznamenáš hlubší pocit spojení se sebou samou a také probuzení intuitivního vedení.

Záměrné sebeuspokojování a jeho moc nás transformovat je nesmírně podceňována.

Využitím těchto technik se nejen rozšíří tvé potěšení a orgasmický potenciál, ale změníš svůj vztah k sobě, dokonce i k ostatním.

 

🖤 Ponoř se do tématu více s plnou verzí článku, kterou najdeš jedině v našem VIP členství Sacred Sisterhood. 🖤

 

S láskou,

M.

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.