Jak začlenit sexuální hračky do vztahu

Pokud jste s partnerem dříve nepoužívali sexuální hračky, v první řadě můžeš mít strach před ním toto téma vytáhnout. Obava, že partnera urazíš nebo že nebude mít vůbec zájem, je u žen celkem běžná.

 

Nicméně pokud víš, že zrovna sexuální hračka je přesně to, co by mohlo váš sex okořenit, ale cítíš se zahanbeně při pomyšlení, že o tom budete muset společně mluvit, čti dál a třeba tě obavy opustí 🙂

 

 1. Nepřemýšlej nad tím moc dlouho

 

V první řadě si připomeň, že se nemusíš stydět za to, že chceš do ložnice přidat něco, co ti dělá dobře, nebo za to, že jsi jen zvědavá, co to s vámi udělá. Je zcela normální chtít experimentovat s něčím novým nebo se chtít naučit používat hračky k dosažení orgasmu – respektive chtít to naučit svého partnera.

Možná tě dokonce překvapí, jak je tvůj partner k této myšlence otevřený a vnímavý. Je velká šance, že ho to už také napadlo!

 

 1. Komunikujte o tom spolu otevřeně

 

Vzájemná masturbace, nové pozice – všechny způsoby sexu vyžadují otevřenou a upřímnou komunikaci bez předsudků, včetně zkoušení sexuálních pomůcek.

 

Pokud se ale cítíš nervózní, zde je několik nápadů, jak konverzaci rozjet:

 

 • Co si myslíš o sexuálních pomůckách?
 • Myslím, že by bylo sexy přidat k předehře nějakou hračku.
 • Ráda bych se zkusila naučit squirting.. nechtěl bys mi pomoci?
 • Myslím, že správná sexuální hračka by mi mohla pomoci dostat se do nálady ve dnech, kdy se cítím ve stresu – nechceš to vyzkoušet?

Otevři konverzaci a udržuj ji oboustrannou, ale do ničeho partnera netlač. Zeptej se ho na myšlenky, otázky, pocity a obavy. Zaměř se na společné zkoušení něčeho nového a společné prožívání většího vzrušení.

 

 1. Začni s tím kdykoli

 

Neexistuje žádný magický čas na to, abys do vašeho vztahu přidala cokoliv nového. Neexistuje také žádná rada, pokud jde o to, jak dlouho se s partnerem znáte nebo kolikrát jste spolu měli sex.

Někteří partneři mohou dát přednost tomu, aby spolu okamžitě začali používat sexuální hračky. Někteří mohou čekat určitou dobu. A někteří to nikdy nebudou chtít zkusit vůbec. Všechny tyto scénáře jsou zcela normální.

 

 1. Rozhodněte spolu o podrobnostech

 

Pokud jste s partnerem otevřeni k vyzkoušení sexuálních pomůcek, je na čase se rozhodnout, který typ chcete vyzkoušet.

Množství dostupných erotických pomůcek a všech různých typů může být trochu zahlcující v případě, že si nejste jisti, co přesně hledáte. Chceš-li zúžit možnosti, přemýšlej o typech potěšení, které si užíváte nejvíce.

 

Zamysli se nad otázkami jako:

 • Chceš se naučit, jak najít svůj bod G?
 • Preferuješ stimulaci klitorisu?
 • Preferuješ penetraci?
 • Miluješ současně vnější a vnitřní stimulaci?
 • Baví tě třeba i anální hry?
 • Chtěla si někdy vyzkoušet squirting?

 

Tip – při používání sexuální hračky měj vždy po ruce dostatek vysoce kvalitního lubrikantu, ideálně přírodního.

 

Tvůj partner se necítí komfortně nebo nemá zájem?

 

Promluv si se svým partnerem o dalších způsobech, jak okořenit váš sexuální život, nebo o jiných nápadech, se kterými bys chtěla experimentovat, a zjisti, zda to není lepší výchozí bod. Možná byste mohli začít se vzájemnou masturbací nebo tantrickým sexem. Zamyslete se, zda neexistují další nápady bez pomůcek, které jste chtěli vyzkoušet a zapomněli jste na ně.

 

Zeptej se svého partnera, zda je v pořádku s tím, když někdy v budoucnu s touto myšlenkou přijdeš znovu. Sexuální hračky si samozřejmě můžeš užívat i sólo, ale pokud jsi sexuálně frustrovaná a cítíš se odmítnutá, může to znamenat narušení vašeho intimního vztahu. Dej mu najevo svoje pocity a zkuste dojít ke kompromisu.

 

Potřebuješ pomoc s výběrem sexuální hračky?

 

Pokud se chceš dozvědět více o tom, které sexuální hračky by pro tebe mohly být nejlepší, mám pro tebe 2 tipy.

Jak už jsem v jiném článku psala, nejsem zastáncem ničeho vibrujícího, co otupuje jemné ženské tělo. Proto jsem sama navrhla a nechala vyrobit dvě dilda, speciálně pro projekt Tantraela.

 

Prvním je Orglassmic Touch, skleněné dildo s hrbolky.

Ten můžete využít na hrátky při předehře, ale při samotném sexu – zaměřte se na jeho hrbolky a zakřivený tvar! Skvělý na bod G.

 

Druhým skvostem je ručně dělaný, v Česku vyrobený, Orglassmic Portal.

Speciálně navržený na dráždění bodu C, tedy děložního čípku. Ideální pro samohrátky, pokud chceš zažít orgasmus děložního čípku, nebo na předehru s partnerem.

 

Věřím, že každý z nich splní svůj účel, pro který byl vyroben a pomůže ti okořenit vaše intimní chvíle.

A nezapomeň ani na lubrikant, třeba mnou vybraný a na e-shopu dostupný z kokosového oleje.

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.