Jak zažít celotělní orgasmus

Celotělní orgasmus je druh orgasmu, který pulzuje napříč celým tělem. Tento typ orgasmu je vyvolán stejně, jako běžný orgasmus – genitální stimulací. Ovšem následující rozkoš se bude rozpínat po celém těle, vaše tělo se rozvibruje a ten krásný pocit zaplní každý jeho kousek. Je zapotřebí správně dýchat a soustředit se plně na své tělo, jako celek – nejen na yoni. To je důvod, proč jsou celotělní orgasmy běžnou součástí tantrického sexu, protože tantra je především o napojení a praxi s tělem.

Zde je několik způsobů, jak ho dosáhnout.

 

1. Zadržení mužské ejakulace

Během tantrického sexu je zadržení semene praktikou, při které má muž orgasmus bez ejakulace. Cvičením zadržování ejakulace se můžou muži naučit přenášet orgasmickou energii a zažít orgasmické pocity po celém těle bez toho, aniž by ejakulovali. Tato technika přemění nutkání k ejakulaci na příval orgasmické energie do celého těla.

Aby toho dosáhli, je zapotřebí vzít energii z genitálií a přenést ji do celého těla pomocí vlastní mikrokosmické oběžné dráhy. Jedná se o pojem “mikrokosmická orbita”, pokud by vás to více zajímalo. informace doporučuji hledat zejména u Tao mistra Mantaka Chii.

Stručně, jak na to (pro mužské polovičky):

 • Když se blíží orgasmus, pomalu se nadechni.
 • Při nádechu si představuj, jak vytahuješ orgasmickou energii z penisu do vrchní části těla.
 • Když bude třeba, můžeš použít lehký dotek rukou, který ti pomůže vytáhnout energii směrem nahoru.
 • Když se energie dostane až na vrchol tvé hlavy, vydechni a pošli ji zpět dolů. Nech se zaplavit potěšením.

 

2. Edging ~ přerušení před vyvrcholením

Edging je, když se zastavíš těsně před před tím, než by došlo k orgasmu (když jsi přesně na pomyslné hraně příchodu).
Není to o snaze zastavit orgasmus, když už začne. Je to o tom, že se dostanete až téměř k orgasmu, stáhneš se, necháš orgasmické prožitky projít tvým tělem a pak tento cyklus opakuješ znovu a znovu. Je to podobné jako u zadržování semene, ale edging může praktikovat i žena. Obtížnější to může být pro citlivější muže, kteří dosahují orgasmu rychleji, ale s trochou praxe to není nic nezvládnutelného.

Stručně, jak na to:

 • Když jsi přímo před hranicí orgasmu, zastav nebo zpomal sexuální aktivitu – ale zůstaň vzrušená.
 • Počkej asi 30 vteřin, během kterých ty nebo partner může pokračovat v lehké stimulaci – doteky podél stehen, laskání ňader…
 • Vraťte se zpět k hlavní hře, ale ještě intenzivněji. Opakujte postup od prvního bodu, dokud nebudete připraveni vyvrcholit.
 • Mužům se během tohoto procesu může i několikrát vystřídat plně ztopořená fáze s méně prokrvenou. Žádné strachy, o tom to je!
 • K tomu, abyste svou sexuální energii dostaly až nahoru do hlavy, můžete použít také výše zmíněnou techniku vaší mikrokosmické oběžné dráhy. Pokaždé, když znovu započnete vaší sexuální aktivitu, dostanete nový, silný příval energie, který využijte a posuňte energii výše. Prociťte to jako vlny. Vlny rozkoše, které postupně zaplavují vaše tělo. Rozhodně pomáhá vizualizace.
 • Když se nakonec uvolníte, váš orgasmus bude mnohem silnějším, celotělním prožitkem.

 

3. Cervikální orgasmus ~ orgasmus děložního čípku

Cervikální orgasmus je orgasmus, kterého dosáhneš pomocí stimulace děložního čípku. Pro tenhle typ orgasmu jsme dokonce vytvořili i vlastní skleněné dildo.
Někteří lidé popisují tyto orgasmy, jako ty nejsilnější a jakoby tělo naplňující. Není zcela jasné proč tomu tak je, podle sexuální výzkumnice Debby Herbenick Ph.D., není žádný vědecký výzkum, který by potvrzoval, že by existovalo spojení mezi děložním čípkem a zbytkem těla. Je možné, že k tomuto plnému pocitu dochází, protože děložní čípek se nachází v zadní části vaginálního kanálu a tak k tomu, aby došlo k jeho stimulaci je potřeba hluboké penetrace, při které se yoni zcela zaplní a vnitřně tlačí na zbytek těla. To by mohlo vysvětlit onen pocit plnosti.

Stimulovat děložní čípek můžeš penisem nebo dildem. Obvykle bývá vhodný přítlačný pohyb. Ovšem pozor, děložní čípek může být velmi citlivý a ze začátku může být jeho zasažení dokonce bolestivé, takže hezky postupně a s citem. Vhodné je začít stimulací klitorisu, přičemž se yoni uvolní. Také může být nápomocné, pokud předtím, než se půjdeš pokoušet o cervikální orgasmus pomocí penetrace, dosáhneš orgasmu klitorálního.

 

4. Energetické orgasmy ~ Energygasm

Pokud se do tantrického sexu chceš skutečně ponořit, vrhni se na energetický orgasmus. Je to typ orgasmu, k jehož dosažení není zapotřebí žádného doteku. Jak vysvětluje učitelka tantry Leslie Grace, R. N., jde o oddělení prožitku orgasamu od fyzické stimulace, která je obvykle potřebná k jeho uskutečnění. Ke stimulaci dochází v jemnohotných (= energetických) tělech čověka. Mrkni na youtubku na videa s energygasm a budeš zírat!

Chceš-li dosáhnout energetického orgasmu, musíš se tomu opravdu zavázat. Vyhraď si dostatek času a připrav si útulné, smyslné, romantické prostředí, které ti pomůže dostat se do smyslné nálady. Konkrétněji ti k tomu z praktického hlediska více nepovím – nezažila jsem jej 🙂 Ale více se o něj zajímám, tak snad jednou!

Teoretických návodů je spousta, tak ti sem šoupnou třeba ten, který praktikuji já.

 1. Pohodlně si lehni – s koleny pokrčenými a chodidla měj položená na podložce.
 2. Dlouze a zhluboka dýchej do celého těla. Tím se uvolníš.
 3. Soustřeď se na svou yoni a představuj si, jak se jí pomalu a smyslně dotýkáš (aniž bys to skutečně dělala).
 4. Pokud jsi s partnerem, může ti jednu ruku držet nad yoni a vytvořit nad ní pohyb, při kterém se tvá sexuální energie začne přesouvat z klína směrem vzhůru do zbytku těla. Začne se malými tahy, které se budou zvětšovat, až pokryjí celé tvé tělo.
 5. Buď hlasitá! Začni tichým sténáním a pomalu se uvolňuj. Jak bude tvá sexuální energie vzrůstat, buď hlasitější a hlasitější.
 6. Zapoj pohyby těla, sténej a vzlykej. Ponoř se do toho. Začni pociťovat, že tlak vzrůstá. Orgasmus je za dveřmi. Pokračuj, dokud ho nedosáhneš!

 

Jaký je to pocit zažít celotělní orgasmus?

Stejně jako orgasmy obecně, celotělní orgasmy prožívá každý jinak. Záleží to na tom, jak pociťuješ svůj běžný orgasmus.

Pokud si myslíš, že orgasmus je především fyzický zážitek (např. sexuální vyvrcholení dosažené stimulací genitálií a jiných erotogenních zón), pak bys tento pocit zažila ve většině svého těla.

Pokud je tvůj pohled na orgasmus širší (např. uvolnění napětí a expanze energie proudící tělem/myslí, která vás propojí s duchem), zážitek z celotělního orgasmu může zahrnovat fyzické brnění doprovázené obrovským emocionálním uvolněním a pocit jednoty s přírodou.
Brnění, vibrace, expanzivní pocity v negenitálních částech těla, chichotání, pláč, blaženost, obrovské emocionální uvolnění, mír. Všechny tyhle pocity jsou zcela v pořádku.

Pamatuj, trénink dělá mistry. I když se ti hned nedaří pomocí těchto praktik dosáhnout orgasmu celého těla, měly by ti přinést silnější a příjemnější zážitek.

Užij si tu jízdu bez ohledu na její výsledek!

 

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.