Jak znovu objevit svou ženskost

Ženská a mužská energie jsou dvě strany téže mince: nemůžeš mít jednu bez druhé. V tomto článku se podíváme na to, jak můžeš znovu objevit svou vnitřní ženskost.

 

Pečuj o sebe

Řekněme, že máš manžela, dvě děti a slibnou kariéru v marketingu. Nechceš přijít o práci a miluješ svou rodinu, ale neustále se cítíš tak vyčerpaná a rozmrzelá. Jak se hodláš starat o své děti a zároveň postupovat v kariéře? Pouze tím, že své potřeby dáš na první místo!

To neznamená zanedbávat své děti nebo opustit práci, protože máš právě teď špatnou náladu. Znamená to starat se o svůj vzhled, zdraví a pohodu, tedy o svou fyzickou i psychickou stránku. Věř mi, že když o sebe budeš pravidelně a s láskou pečovat, budeš mít více energie a vše ostatní do sebe zapadne.

Nezáleží na tom, kdy přesně si na sebe uděláš čas, důležité ale je, aby sis jej vyhradila pravidelně. Každá o sebe pečujeme jinak. Některé ženy se rozhodnou meditovat nebo plavat, zatímco jiné jdou na nákupy nebo na drahé “samorande”. 🙂

 

Oblékej se sama pro sebe sexy

Každá žena, která se do sebe více ponoří a znovuobjeví svou vnitřní ženskost, obvykle zahazuje obleky, kalhoty a těsné oblečení vůbec. Začne naopak nosit šaty nebo sukni. Možná ti přijde tato rada i hloupá, ale pokud to zkusíš, časem si i ty uvědomíš, proč jsou šaty pro nás, ženy, tak důležité. Začneš se cítit (třeba jako já) tak nějak měkce, žensky, hravě a uvolněně. Dokonce více sexy než obvykle.

Velmi podceňujeme vliv našeho výběru oblečení, když přijde na to, jak se jako ženy cítíme a jak se chováme. Možná u tebe přijde zpočátku nějaký odpor, ale když si na to zvykneš, často pak dáš přednost šatům před oblékáním džín. Chce to ale samozřejmě čas, nenuť se do něčeho, v čem si připadáš hloupě, postupuj pomalu. Někdo k šatům nepřilne vůbec..

 

Věř lidem a pěstuj si svou vnitřní lásku

Problémy s důvěrou u ostatních, u mužů nebo u jiných žen, mohou být obrovským problémem pro odemknutí tvé ženskosti. Pokud se opravdu chceš cítit milována a oceňována, musíš nejprve otevřít své srdce. Jsem si jistá, že jsi zažila slušnou porci zlomených srdcí, ale jediný způsob, jak žít svůj život naplno, je věřit lidem. Oceňuj je, děkuj jim, obdivuj je, miluj je. Odpouštěj.

 

Buď jemná a něžná

Věř tomu nebo ne, jednou z našich největších ženských superschopností je jemnost. Být jemná je tvá síla, ne tvá slabost.

Buď k lidem laskavá, nabídni jim pomoc a dělej to od srdce. Když budeš pomáhat druhým, budeš se cítit klidně, uvolněně a v kontaktu se svou ženskostí.

 

Neboj se své zranitelnosti, přijmi ji

Nemusíš všechno dělat sama. Zkus požádat svou nejlepší přítelkyni, partnera nebo rodinu o pomoc s čímkoliv, kdykoli budeš mít pocit, že tě něco vyčerpává. Svou ženskou energii potřebuješ nejen k tomu, aby ses cítila dobře sama se sebou, ale také k tomu, abys inspirovala a motivovala ostatní kolem sebe. Stejně jako to oni s láskou dělají pro tebe.

Ty jsi hlavním zdrojem své síly a kreativity. Inspiruj k tomu i ostatní. Tím, že budeš zranitelná a nebudeš se bát sdílet svou nejintimnější stránku, se k tobě ostatní budou chovat jako ke skutečné bohyni, kterou jsi.

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.