Kdy používat a kdy nepoužívat Yoni egg

Yoni vajíčka jsou skvělou pomůckou na zvědomění yoni, zlepšení tvých orgasmických prožitků, zpevnění pánevního dna a můžou i odstranit menstruační bolesti, ale kdy je vlastně nepoužívat a na co si dát pozor?

 

Kdy ANO:

1. Yoni vajíčko při lekcích jógy

Pokud pravidelně navštěvuješ lekce jógy nebo si cvičíš jógové pozice sama v pohodlí domova, na své yoni vajíčko rozhodně nezapomeň! Jógou protáhneš celé své tělo a zároveň posílíš své pánevní dno díky zavedenému vajíčku.

Ideální pozice na cvičení s vajíčkem jsou samozřejmě ty z yoni jógy. Yoni jógové pozice jsou zaměřené na pánevní dno a v kombinaci s yoni vajíčkem stojí opravdu za to. Bez ohledu na to, zda jsi začátečník s jógou, vajíčkem nebo dokonce obojím. Při cvičení jógy by ses neměla přetěžovat a vždy naslouchej signálům svého těla. Pokud to bolí, raději přestaň. Pokud používáš vajíčko poprvé, měla bys zvolit větší, protože je snazší jej držet v yoni. Jakmile bude tvé pánevní dno silnější, můžeš přejít na menší vajíčko, aby se zvýšila intenzita cvičení. Více informacím k velikostem se budeme věnovat dále v článku.

Konkrétní tipy na yoni jógové pozice nalezneš v naší brožuře a přiloženém videu po zakoupení svého prvního vajíčka, která je dodávána jak ke krystalovému, tak ke skleněnému.

 

2.Yoni vajíčko a SEX

Co se týče vajíčka během sexu, jeho použití je bezpečné, ale v tomto ohledu velmi záleží na tvé a partnerově preferenci. Někomu může vajíčko překážet, jiný v tom vidí extatický zážitek. Prozkoumej s partnerem a uvidíte, zda vás to bude bavit.

Střední vajíčka jsou velká asi 4 cm x 3 cm, takže pokud má tvůj partner kratší penis, může pomoci s vyplněním mezery. Pokud má naopak tvůj partner větší penis a žádnou mezeru necítíte, bude nejlepší použít menší velikost nebo se použití vajíčka při sexu úplně vyhnout.

Pokud chcete svůj společný zážitek a orgasmus zesílit, záleží například i na výběru kamene, který si vyberete. Můžete posílit vaši lásku a spojení s růženínem, opustit to, co vám už neslouží s obsidiánem nebo ještě více podpořit sexuální energii s červeným jaspisem.

 

Kdy NE:

1. Při menstruaci

Náš čas krvácení je zásadní a posvátný a to nejen po stránce fyzické, ale i emocionální. Když ztrácíme krev, která se nahromadila na děložní stěně, je důležité uvolnit yoni, aby tato krev mohla odejít. Yoni vajíčko by tento proces blokovalo. Menstruace je sestupný, uvolňující proces a cvičení s yoni vajíčkem je vzestupný, aktivační proces; to znamená, že jsou to protichůdné síly. Nejlepší je tedy udělat si prostor pro očistu a zastavení se a teprve potom se dát opět do cvičení s vajíčkem.

 

2. V době těhotenství a šestinedělí

Během těhotenství určitě nezačínej s yoni vajíčkem. Stejně jako bys nezačala novou intenzivní cvičební rutinu nebo zcela novou dietu. Pro tělo by to byla námaha navíc a v tomto období potřebuješ hodně energie.

Často se ženy začínají zajímat o své pánevní dno právě při těhotenství nebo až po porodu, nicméně začít s cvičením je nejlepší před nebo po těhotenství (nejméně 6 týdnů po porodu).

 

3. V případě zdravotních problémů nebo bolestí

Pokud řešíš jakýkoli gynekologický problém, od mykózy, přes pohlavně přenosnou chorobu, po infekci močových cest, je nejlepší, stejně jako v období menstruace, se vyhnout používání vajíčka. Je čas léčení a hojení. A rozhodně není čas překonávat svou bolest. Naopak se zkus napojit na své tělo, svou yoni, a zjisti v čem by mohl být aktuální problém. I tvé emoce ti mohou v této chvíli hodně napovědět, proto poslouchej svému vnitřnímu hlasu.

Jakmile problémy odezní a budeš se na cvičení cítit, začni, poslouchej své tělo a nic netlač na sílu nebo přes bolest!

 

Jako u čehokoli, používej, prosím, své vajíčko s absolutním vědomím a vždy poslouchej svou yoni – má svůj hlas, kterému stojí za to začít rozumět. Máš-li jakékoli další obavy nebo dotazy, můžeš kontaktovat svého gynekologa nebo fyzioterapeuta pánevního dna.

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.