Vibrátory nejsou symbolem ženské smyslnosti

V tématu sexuálního zdraví a obecně ženského potěšení se hodně ve světě setkávám s použitím vibrátorů. Zvlášť to platí pro internet. Vibrátory se ohání kde kdo a prezentuje je jako řešení všech sexuálních problémů na poli intimity žen. Máš nějaké sexuální problémy? Většina rad, na které sama narazíš bude začínat tím, aby sis koupila vibrátor. Prostě vibrátor. Hlavně aby byl rychlejší, větší, s funkcí sání klitorisu a ideálně ve zlaté nebo růžové barvě. 😀

Co sama za sebe řeknu jako první, je to, že tu nejsem od toho, abych tě od používání vibrátoru odrazovala. Takže pokud ho chceš vyzkoušet, běž a kup si ho. Jde o TVÉ tělo, tvé uspokojení a tvůj orgasmus. Nicméně, co stojí za pozornost je sledovat to, jak se budeš cítit při používání vibrátoru a taky potom.

Doopravdy ti vibrátor slouží dobře k tomu, co chceš? Pokud ano, skvělá zpráva pro tebe! Nebo cítíš, že je to stále stejná písnička, která se jen opakuje, nepřináší nic nového a zajímají tě další možnosti uspokojení a orgasmu?

Podělím se s tebou o vlastní názor na vibrátory a vysvětlím, proč už ani jeden doma nemám.

 

Co se ti může stát při pravidelném používání:

Vztah k vlastnímu uspokojení začne být agresivní

Začneš být posedlá orgasmem a budeš ho chtít ze sebe za každou cenu vymámit, jakýmikoliv prostředky. Takže postupně začneš být hrubá na své vlastní tělo. Hlavně aby orgasmus rychle přišel. Budeš ignorovat zbytek svého těla, kromě klitorisu. Ten se stane jediným zdrojem tvého uspokojení.

 

Ovlivníš si tím i citlivost při sexu

Po čase ustavičného používání vibrátoru ti sex s partnery může začít připadat nedostatečný. Nemají nic vibrujícího, takže třeba nedokážeš ani orgasmu dosáhnout. Poprvé tě taky možná napadne, že je se tebou něco špatně.

 

Vyhneš se hlubším emocionálním prožitkům

Tím, že si omezíš vlastní potěšení na tak málo a opakovaně se na to budeš fixovat, se jednoduše vyhneš i poznání své vášně, objevování sebe sama jako smyslné bytosti, prozkoumávání těla a pocitům z vlastní sexuality.

Nevšimneš si třeba ani velkého strachu, který si se sexualitou pravděpodobně spojíš. Vyeskalovat to může i tak, že se dostaneš do vztahu s partnerem, který pro tebe nebude ten pravý, protože nebudeš spojená sama se sebou a s tím, co si doopravdy přeješ. Nebudeš vlastně vědět, co chceš a kdo vůbec jsi na sexuální rovině.

 

Zasekneš se ve vzorci uspokojování plného napětí

Orgasmy se mohou odehrávat asi v tomto vzorci: Napni se – sevři – těsněji – ještě víc – přestaň dýchat – ještě těsněji – Aaaaah – uvolni se – zklamání – frustrace.

Myslíš si, že je to nutné zlo k tomu, abys dosáhla toho, co chceš – orgasmu? A proto jsi taky hrdá na svých 17 sekund?

Pokud se začneš víc zajímat o smyslnější prožívání orgasmu a sexu vůbec, nemáš ani tušení za jak krátkou dobu začneš velmi ráda upřednostňovat celostní přístup ke své smyslnosti a sexualitě. Tento vědomější přístup tě zavede k velkým vlnám blaženého orgasmu, které budou trvat mnohem déle. Pokud svůj vzorec s vibrátorem opustíš, můžeš zažít celou škálu různých orgasmických stavů.

 

Jestli tě tento článek namotivoval až k tomu, že vibrátor na čas odložíš, zkus ho vyměnit za náš Orglassmic Touch, s kterým můžeš objevovat tajemné mokré orgasmy anebo rovnou Orglassmic Portal pro čípkový orgasmus. Tito dva krasavci ti s tvým zkoumání jistě pomohou. A bez vibrací. 🙂

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.