Krystaly do osobního prostoru

Domovy jsou naše velmi osobní prostory. Odrážejí naši osobnost a naše zájmy, takže jistě není překvapivé, že odrážejí i naši energii. Po staletí se krystaly používají v domácnostech k zahnání negativních pocitů, povzbuzení prosperity, zlepšení spánku a vytvoření harmonie. I ty nejběžnější na trhu fungují na vibrační úrovni a mají schopnost léčit, chránit a transmutovat energii.

Krystal: Co to vlastně je?

Krystaly se tvoří, když se minerály spojují do specifického vzoru – tento vzor určuje konkrétní typ krystalu (ne vnější vzhled). Kombinace tepla a tlaku pod zemí vytváří krystaly z tekutých minerálů – proces, který často trvá miliony let. Vědci rádi mluví o krystalech jako o DNA naší Země, protože obsahují chemické otisky geologického vývoje, který vytvořil jejich struktury. V některých původních kulturách jsou krystaly označovány jako „mozkové buňky Matky Země“, protože změny, kterými krystal prochází, jsou zaznamenány v jeho samotném složení.

Základní krystaly pro domácnost

Každý krystal má specifickou vibraci, která absorbuje a transformuje energii, takže bys měla umístit specifické krystaly do různých koutů tvého domova, abys splnila jedinečné potřeby prostoru.

 

Zde jsou nejuniverzálnější krystaly, které ti pomohou začít:

Ametyst

Vibruje na vysokých frekvencích, takže pokud přijdeš do střetu s někým či něčím, co vibruje na nižších frekvencích, pak tě ametyst ochrání, aby tě to nestáhlo dolů. Je užitečným kamenem pro meditaci, protože má tendenci rozvíjet duchovní moudrost a posilovat intuici. Přidej si na svůj oltář nebo do meditačního prostoru krystal ametystu, abys využila jeho meditační kvality. Vzhledem ke schopnosti ametystu zklidnit a ztišit mysl a navodit pocit klidu je to skvělý krystal pro zmírnění neklidu. Zkus si ametyst umístit na noční stolek nebo pod postel, abys podpořila hlubší, posilující odpočinek. Ametyst ti také může pomoci vybavit si sny, takže jej můžeš mít poblíž postele s úmyslem podpořit větší spojení s tvým světem snů.

Křišťál

Do obývacího pokoje se skvěle hodí křišťál, který pomůže udržovat jeho energii čistou. Navíc, když na čirý křišťál dopadnou sluneční paprsky, jeho duhové odlesky navodí velmi pozitivní energii. Umísti ho i do koupelny, která je místem očisty a jako primární čistící kámen je křišťál dokonalým přínosem zrovna pro tento prostor. Můžeš tak spojit očistu svého ducha zároveň s očistou těla. Dej si ho do sprchy nebo do vany, abys zvýšila energii očisty.

Achát

Jedná se o kámen, který nás více spojuje s Matkou Zemí a celkově tedy uzemňuje vibrace domova. Díky uzemnění se více těšíme ze života tady na Zemi, kterou vnímáme jako bezpečné místo pro život. Současně v nás posiluje vědomí vlastní identity a důvěru ve vlastní schopnosti. Jeho jemné vibrace ti přinesou pocit klidu a podpory, když pocítíš rozptýlenost z okolního světa. Hodí se proto do všech prostor, kde cítíme potřebu po silnějším uzemnění. Achátu dodává silné uzemňovací schopnosti právě jeho dostupnost v různých barvách, včetně barvy bílé, fialové, černé, šedé, žluté, růžové, červené a hnědé.

Růženín

Vytvoř si ve své ložnici výživné a bezpečné útočiště umístěním několika krystalů růženínu do celého prostoru, aby sis vytvořila atmosféru jemné laskavosti, která podpoří lásku v jakékoli formě, včetně sebelásky. Růženín aktivuje a vyrovnává srdeční centrum a představuje vibraci uklidňující, konejšivé lásky. A protože podporuje i odpočinek a sladké sny, je to nádherný krystal do dětských pokojů.

Čištění a aktivace krystalu

Potom, co si pořídíš nový krystal, je nutné ho energeticky očistit – pro růženín je nejjednodušší ponoření do slané vody. Očistit krystaly můžeš vystavením na měsíční svit za úplňku a několik hodin po východu slunce si je zase přines dovnitř. Další alternativou je čištění kouřem bílé šalvěje.

Jakmile bude krystal očištěn, vlož do krystalu svůj záměr, abys jej aktivovala. Udělat to můžeš třeba skrz meditaci, kdy si krystal vezmeš do ruky, zpomalíš dech a zaměříš se na svůj záměr.

Doporučuji čistit krystaly jednou měsíčně, protože neustále nasávají energii.

A nezapomeň, že prakticky všechny krystaly, které nemají plnou barvu, ale průhlednou (např. ametyst), časem na slunci blednou. Proto je zbytečně dlouho nevystavuj slunečnímu svitu, aby neztratily svou barvu a sílu.

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.