Proč páry nemají S.E.X.

V souvislosti s nedávným rozhovorem s mou kamarádkou, jsem se poslední dobu zamýšlela nad tím, proč páry nemívají sex. Důvodů je samozřejmě spousta, zde jsem ale sepsala ty, které mi osobně dávají největší smysl a které kolem sebe pozoruji u jiných párů.

 

Neuspokojující dynamika vztahu

→ Konflikty, opovržení, pasivní agresivita, citová nerovnováha, zklamání (a to i sexuální).

To jsou příklady toho, proč může být vyhýbání se sexu nevědomá reakce vycházející z naštvanosti na toho druhého. Pokud něco z výše popsaného poznáváš ve svém vztahu, je potřeba to začít řešit ASAP.

Nedostatek sexuálního porozumění 

→ Mnoho párů nemá ani tušení, co jejich drahá polovička má anebo nemá ráda, což je daleko horší.

A proč? Možná se o tom nikdy nebavili nebo je to něco, o čem se stydí a bojí mluvit. Jednoduše, pokud nevíš, jak vzrušit nebo potěšit svého partnera a nechceš se s ním o tom ani bavit, nebudete mít sex. Jednoduchá rovnice 🙂

Beze snahy

→ Pokud se ani jeden z vás nesnaží toho druhého překvapit, svést nebo prostě potěšit, nemůžeš očekávat sexuální vzplanutí jen tak.

Snažte se, buďte kreativní, posílejte si “sextovky”, sežeňte si třeba i převleky, naplánujte si romantickou večeři nebo rande s překvapením. Zkuste cokoliv, ale hlavně zkuste něco! Za to vám přece ten druhý stojí.. a hlavně sex!

Sexuální preference jsou jiné

→ Většina párů má rozdílné sexuální představy a preference. Od výstřednosti k fetiši až po preferovanou část dne nebo frekvenci sexu.

Rozdílnosti se stávají problémem, až když se jim začnete vyhýbat. Řešením je diskuze o tom, co chcete a co je partner ochotný přijmout, buďte oba kreativní v kompromisech, pokud se na něčem vyloženě neshodnete.

Nemáte čas

→ Pokud jste oba zaneprázdněni čímkoliv jiným, je to další problém.

Udělejte si čas nebo přijměte to, že sex prostě nebude 🙂 Zároveň ale nezapomínejte, že to nemůže být jednostranné rozhodnutí. Spolupracujte, plánujte, vyjednávejte.

 

Výše popsané problémy mohou být spojeny s řadou nesexuálních, emocionálních a vztahových zkušeností z minulosti. Mohou být tedy osvojené, naučené a jsou výsledkem toho, že se partner snaží bránit, jde o jistou formu sebeobrany. Zároveň to také ve vztahu mezi partnery podporuje stud a úzkost.

Na začátek – pokud chceš odhalit a následně se pokusit řešit sexuální problémy ve svých vztazích, musíš o nich začít mluvit. Nevyhýbej se jim, nestyď se o nich mluvit s partnerem nebo s kýmkoli jiným, komu věříš. Nejdříve popřemýšlej, co bys konkrétně ty ráda změnila, co se ti nelíbí nebo si všímej svého chování. I sebereflexe je důležitá.

Čas na odborníka? Vztahových poradců nebo přímo sex coachů je dnes dost, nebojte se do toho jít! Investujete do sebe, do vašeho vztahu.

A co nesexuální vztahy?

Nezapomeň, že je v pořádku, pokud tvůj vztah není o sexu. Mnoho lidí má intimní vztahy, které nejsou přímo sexuální.

 

🖤 Ponoř se do tématu více s plnou verzí článku, kterou najdeš jedině v našem VIP členství Sacred Sisterhood. 🖤

 

S láskou,

M.

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.