Mystický čípek

Když jsem poprvé otevřela téma čípkových orgasmů uvědomila jsem si, že jsme uprostřed epidemie necitlivých nebo bolestivých děložních čípků. Já sama jsem skrze děložní čípek zatím rozkoš neprožívala a skoro každá žena, které jsem se na toto téma zeptala to měla stejně ba právě naopak – děložní čípek si spojovala s nepříjemným pocitem při stěru na gynekologii. To je sama o sobě dost nevzrušivá asociace na to, aby si žena mohla připustit, že skrze ono místo může zažívat rozkoš. Proč jsou ženy znecitlivělé? Z mnoha důvodů, od lékařského traumatu, příliš brzkého sexu, studu, strachu a dalších témat.

 

Rozpusť nepříjemné pocity

Prvním krokem k tomu, aby ses naučila pociťovat potěšení z děložního čípku, je naučit se něco cítit a pracovat s nepříjemnými pocity, které můžeš při doteku zažívat. Diskomfortní pocity se dají správnou praxí postupně rozpouštět. Určitě jsi slyšela, že je normální, když je děložní čípek na dotek citlivý či dokonce bolestivý. Možná je to normální. Ale určitě ne přirozené.

 

Po stopách orgasmu

Byl to vědec, který zkoumal orgasmus jménem Dr. Barry Komisaruk, který při výzkumu lidí s poraněním míchy zjistil, že děložní čípek má vlastní nervovou dráhu k orgasmu. Zjistil, že při stimulaci děložního čípku mohou jeho pokusné osoby zažívat rozkoš a orgasmus prostřednictvím bloudivého nervu, který není spojen s páteří.

Byl to úžasný objev, protože dokázal, že děložní čípek je cestou k rozkoši a orgasmu nezávislou na naší ostatní anatomii rozkoše. Ve skutečnosti je to jediný orgán v těle, který je napojen na tři sady párových nervů. Rozhodně je tedy určen k tomu, abychom ho cítili.

 

Pulzující rozkoš

Orgasmus děložního čípku můžeš pociťovat jako hlubokou pulzující rozkoš, která se šíří celým břichem a někdy i celým tělem. Zatímco klitoriální orgasmus je poměrně lokalizovaný a dochází u něj k nárůstu napětí, po němž následuje uvolnění, cervikální orgasmus tento lineární průběh nemá. Je spíše kruhový. Nemůžeš na něj dosáhnout nebo se snažit ” k němu dostat”. Zdá se, že přichází a rozšiřuje se. Někdy pulzuje v jemných vlnách rozšíření, jindy je silný a může trvat velmi dlouho.

Aby jsi mohla procítit tento druh orgasmu, měla by jsi být ve stavu hluboké odevzdanosti a kompletní relaxace. Nelze po něm pátrat a stanovit si ho jako cíl jen aktivuje tvůj sympatický nervový systém, zatímco cervikální orgasmus se odehrává v prodlouženém, uvolněném stavu na vlnách rozkoše, které se objevují, když jsi hluboce přítomna.

A právě to je na orgasmu děložního čípku zvláštní. Může přijít jako nečekané, mystické a doslova kosmické napojení na vyšší zdroje. Proto se mu také říká tantrický orgasmus, protože může být duchovně velmi hluboký.

 

Spoustu žen popsalo tento stav následujícími slovy

“Viděla jsem nádherné mandaly, měla jsem vize a byly mi sděleny informace.” 

“Zažila jsem úžasné stavy nekonečna a expanze, obrazy univerzální prostorovosti, svatá klidná místa… při milování s partnery i při sólové orgasmické jógové praxi.” 

“Je to celotělový zážitek povznesení a blaženosti, při kterém se přenáším do jiného stavu a na jiné místo a zároveň jsem schopna vidět shora. Mé myšlení se stává velmi jasným a slyším/cítím obrovské koncepty související s vesmírem, smyslem života a pocitem, že vše je tak, jak má být, navzdory tomu, jak se věci jeví v globální sféře.” 

“Procházím černým tunelem a nevím, co se děje, zažívám ambivalentní pocity. A pak cítím obrovské rozšíření a velmi hluboké uvolnění.

“Rozplývání a pulzování ven do extatického bezčasí. Rozšířená, jasně hluboká jednota bytí. Vše se jeví ve zpomaleném pohybu čistého, extatického, nebeského ztělesnění v prázdnotě.” 

“Mám pocit, že všechny hrany mizí a já se stávám jedním se svým partnerem… s vesmírem, se vším, co existuje… Je to extatický pocit, jako bych byla zcela naplněna láskou, zcela plynulá, otevřená. Jako by se vše stalo energií, proudilo, spojovalo se… ve stavu čisté lásky a radosti… Cítím se měkce a odevzdaně. Když to přijde, už nikdy nechci toto místo opustit…”

 

Neexistuje žádný vědecký důkaz, co přesně se zde děje, ale běžná teorie je, že tělo uvolňuje DMT (dimethyltryptamin). DMT se přirozeně vyskytuje v mnoha rostlinách a je psychoaktivní složkou rostlinného léku Ayahuasca. DMT vyvolává intenzivní psychedelické, transcendentní zážitky podobné těm, které jsou popisovány při cervikálním orgasmu. 

 

Jak pocítit mystický cervikální orgasmus

V závislosti na tom, v jaké fázi své léčebné cesty se nacházíš, existuje mnoho cest k dosažení cervikálního orgasmu. Je to nelineární proces, takže není přesně krok za krokem, ale popíšu ti tři důležité faktory, které je třeba vzít v potaz, pokud chceš začít tento božský stav.

Nejdůležitější je probudit cit v děložním čípku pomocí oddané a pravidelné stimulace děložního čípku. S tím ti může pomoci naše české skleněné dildo Orglassmic Portal navržené přesně pro tento účel.

Možná zjistíš, že je tvůj děložní čípek necitlivý nebo zažíváš při jeho dotyku nepříjemné pocity. Když jsem začínala praktikovat, trvalo mi až 20 minut, než jsem začala něco cítit, takže buď trpělivá.

Zpočátku jsem cítila zvláštní pocity, které nebyly až tak příjemné, ale časem se  změnily.

Zdrž se klitoriálních orgasmů. Vím, že tohle pro tebe bude těžké. Jakkoli jsou krásné, vznikají ale cíleně a jejich proces je založený na napětí. Existuje vrchol a pokles.

Aby jsi cítila cervikální orgasmus, musíš být schopna zůstat uvolněná a prodloužit sexuální zážitek. Vzdání se klitoriálního orgasmu během tohoto procesu také trénuje tvůj mozek, aby začal vnímat jemnosti svého vnitřního světa.

 

Není kam spěchat

Dej si načas. Musíš být velmi vzrušená. Když jsi vzrušená, tvůj děložní čípek se posune z cesty a umožní hluboký průnik. To znamená, že se naučíš dobře žádat, co chceš, a určovat tempo. Prociť lásku. 

Východní sexuální praktiky vždy spojovaly děložní hrdlo se srdcem. V taoistické sexuální reflexologii je děložní čípek bodem srdce. Kdykoli jsem zažila rozšířenou rozkoš z děložního čípku, vstoupila jsem do svého srdce. Během sebeuspokojování se soustředím na pocity lásky. Během partnerského sexu pomáhá, když jsi do svého partnera zamilovaná, ale nemusíš být. K otevření kanálu mezi děložním čípkem a srdcem stačí prosté napojení na pocity lásky.

Cervikální orgasmus tak krásně spojuje sexualitu a spiritualitu. Je to bezpochyby další způsob, jak prožít hloubku toho, kým jsi. Ohromuje mě, že místo, z něhož jsme se narodili, má také potenciál vystřelit nás zpět k prožívání jednoty a lásky. Může chvíli trvat, než prolomíš vzorce, které ti brání v potěšení z děložního čípku. Pokud má ale děložní čípek potenciál ukázat ti více z toho, kdo skutečně jsi, veškerá trpělivost a čas za to stojí.

 

Michaela Aira

Michaela Aira

Průvodkyně žen na cestě za jejich intimním sebepoznáním. Poznat Michaelu blíže můžeš zde.